Bochnia. Mimo epidemii radni zbiorą się na sesji nadzwyczajnej

-

Zgodnie z przyjętym planem pracy najbliższa sesja Rady Miasta Bochnia powinna odbyć się 26 marca. Jednak jak ustalił Bochnianin.pl burmistrz Stefan Kolawiński w obawie przed zaostrzeniem restrykcji związanych z koronawirusem złożył wniosek o zwołanie sesji nadzwyczajnej kilka dni wcześniej – odbędzie się w poniedziałek 23 marca i będzie zamknięta dla publiczności.

Przewodniczący rady Bogdan Kosturkiewicz przyznał w rozmowie z Bochnianin.pl, że pierwotnie najbliższa sesja planowana była na czwartek 26 marca.

Na początku (przed wprowadzeniem w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego – przyp. red.) otrzymałem od pana burmistrza 6 projektów uchwał, dlatego przygotowałem zawiadomienie, aby sesja odbyła się jak zwykle w ostatni czwartek miesiąca. Pytałem się pana burmistrza, czy organizowanie tej sesji jest konieczne, ale on stwierdził, że tak ze względu na trzy uchwały. Zaproponowałem, że zrobimy sesję 26 marca w oparciu o 2 uchwały, bo uważam, że uchwalenie programu dla zwierząt i przeznaczenie ok. 300 tys. zł na dożywanie kotów nie jest chyba najważniejszym w tym momencie zadaniem, które ma do zrealizowania urząd miasta (chodzi o Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt, który wymaga corocznego uchwalania w terminie nie późniejszym niż koniec marca – przyp. red.) – powiedział Bogdan Kosturkiewicz, przewodniczący Rady Miasta Bochnia.

Jak ustalił Bochnianin.pl burmistrz złożył wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji, która odbędzie się w poniedziałek 23 marca. Z naszych ustaleń wynika, że burmistrz obawia się podjęcia przez rząd decyzji o zaostrzeniu przepisów dotyczących spotkań i przemieszczania się ludności.

W programie tej nadzwyczajnej sesji są tylko dwie uchwały: dotyczące zmiany w budżecie Bochni (m.in. na zadaniu „Rynek OD-NOWA”) oraz wieloletniej prognozy finansowej.

Sesja odbędzie się bez udziału publiczności i z udziałem tylko niezbędnych urzędników. Pozostali zainteresowani będą mogli oglądać transmisję on-line (początek o godz. 9.00).

Niektórzy radni obawiają się o swoje bezpieczeństwo w związku z pandemią – przyznał przewodniczący rady Bogdan Kosturkiewicz.

Wiadomo też, że nie odbędą się wszystkie komisje problemowe poprzedzające sesję. Zaplanowane na dziś (18 marca) posiedzenie komisji skarg, wniosków i petycji zostało odwołane. Pozostałe są pod znakiem zapytania, ale nawet jeśli się odbędą to bez udziału osób z zewnątrz. Posiedzenia komisji nie są transmitowane.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

ZUS: Ponad 1,9 tys. wniosków o odroczenie płatności składek w Małopolsce

W Małopolsce dotychczas wpłynęło przeszło 1,9 tys. wniosków w sprawie odroczenia terminu płatności składek. Możliwość odroczenia oraz zawieszenie lub wydłużenie spłaty...

Koronawirus w Małopolsce. W porannym raporcie aż 11 nowych przypadków. 4 z powiatu brzeskiego

W sobotę w Małopolsce potwierdzono w sumie 19 przypadków zakażenia koronawirusem, a w niedzielnym porannym raporcie ministerstwo zdrowia poinformowało o kolejnych 11....

Bochnia. Ludzie wspierają ratowników. Już nie tylko maseczki – dziś dostali… kontener! – WIDEO

Szyjące maseczki panie w ciągu niespełna dwóch tygodni wykonały ich już 5 tysięcy (!). W tym krótkim czasie inicjatywa rozgałęziła się też...

Pożegnanie

Jan Czesak (1935 – 2020) Pożegnaliśmy wczoraj Jana Czesaka, Wieloletniego Prezesa Zarządu i Przewodniczącego...

Koronawirus w Małopolsce – bieżące podsumowanie. 109 zakażeń, 4 osoby w stanie ciężkim

Aktualnie w Małopolsce mamy 109 potwierdzonych laboratoryjnie przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Najmłodsza zakażona osoba ma 12 lat, najstarsza 83 lata. Najwięcej zakażonych...

Artykuły promocyjne

Galeria RONDO. Nowe godziny otwarcia

Od 1 marca bocheńska Galeria RONDO czynna jest o godzinę dłużej. To odpowiedź na prośby klientów, którzy...

Ogłoszenia

PRACA: Mechanik samochodowy, elektromechanik

Firma AUTO SERWIS Andrzej Budyś (Brzeźnica 139) zatrudni pracowników na stanowisko: Mechanik, elektromechanik

CO? GDZIE? KIEDY?

marzec, 2020

21,059FaniLubię
739ObserwującyObserwuj
526SubskrybującySubskrybuj
X