R e k l a m a

MAN Trucks wspiera służbę medyczną z Niepołomic

-

MAN przekazał Gminie Niepołomice środki ochrony osobistej. Łącznie 180 kombinezonów i 120 par rękawic trafiło do pogotowia ratunkowego oraz Centrum Medycznego w Niepołomicach.

W czasie walki z koronawirusem, firma MAN Trucks przekazała kombinezony i rękawice ochronne na potrzeby lekarzy pracujących w placówkach gminy na terenie Niepołomic. Przeprowadzone przez medyków testy wykazały, że jednorazowe kombinezony jak i rękawice używane podczas produkcji w procesie lakierowania spełniają swoją funkcję ochronną i nadają się do użytku przez lekarzy. Łącznie 180 kombinezonów i 120 par rękawic trafiło do pogotowia ratunkowego oraz Centrum Medycznego w Niepołomicach.

Bardzo się cieszymy, że mogliśmy pomóc. Wiemy, że podstawowych środków ochrony chwilowo w służbie zdrowia bardzo brakuje, więc każda pomoc jest cenna. Całe nasze zapasy powędrowały zatem tam, gdzie jest to teraz najbardziej potrzebne – mówi dyrektor fabryki, Thorsten Campehl.

Firma MAN Trucks od lat wspiera Gminę Niepołomice: w 2015r.w budynku Policji zawisł przekazany przez firmę defibrylator AED ratujący życie w czasie nagłego zagrożenia, od 2011r. firma wspiera szkołę podstawową w Suchorabie, patronuje również klasie w CKU w Niepołomicach.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia