R e k l a m a

Mały Filip z Bochni walczy z zespołem Pearsona

-

Na portalu Pomagam.pl trwa zbiórka pieniędzy na leczenie małego Filipa z Bochni. Chłopiec cierpi na zespół szpikowo-trzustkowy Pearsona. – Jest jedyny w Polsce – było jeszcze dwoje innych dzieci, ale niestety już odeszły – pisze mama małego bochnianina.

– Choroba ta zabiera dzieci zwykle w pierwszych latach życia, jest nieuleczalna. Choruje szpik, wątroba, trzustka, nerki, jelita, w zasadzie wszystko – wylicza pani Danuta. – Na całym świecie od 1979 r (od kiedy jest znana choroba) odnotowano niespełna 100 przypadków – w tym momencie zmaga się z nią około 30-40 dzieci na świecie.

Choroba wymaga bardzo częstych badań krwi, jej transfuzji, dużej ilości lekow i bacznej obserwacji. Wiele miesięcy spędza w szpitalu. – Filipek wymaga ciaglych kontroli u specjalistów oraz drogich leków, ale bardzo chce żyć i nie zdaje sobie sprawy z choroby. Ma także siostrę, która siłą rzeczy odczuwa brak mamy w domu oraz brak czasu dla niej tyle ile by należało… Prosimy o pomoc w walce z chorobą i dziękujemy za każde wsparcie.

Wpłat można dokonywać TUTAJ.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc