Gmina Drwinia. Dwa ośrodki zdrowia ograniczyły przyjmowanie pacjentów

-

„Z powodu zwiększonego ryzyka zagrożenia koronawirusem zostały wprowadzone ograniczenia organizacji udzielania świadczeń w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej w ośrodku zdrowia w Dziewinie i ośrodku zdrowia w Świniarach” – poinformował w poniedziałek urząd gminy Drwinia w oficjalnym komunikacie.

Zgodnie z informacją opublikowaną na stronie internetowej urzędu, placówki ograniczyły rejestrację na wizyty planowane, a w przypadku tych już wcześniej zaplanowanych pacjenci proszeni są o kontakt telefoniczny. W wyjątkowych przypadkach pacjenci będą zapisywani na określoną godzinę (rejestracja wyłącznie telefonicznie). Pozostałym będą udzielane teleporady.

Ośrodki nie będą wykonywać szczepień ochronnych i badań bilansowych. Punkty pobrań są nieczynne. Pacjenci zażywający leki stałe proszeni są o zgłaszanie zapotrzebowania na recepty telefonicznie bez konieczności osobistej wizyty w placówce.

3 osoby zakażone koronawirusem

W gminie Drwinia jak dotąd potwierdzono 3 przypadki zakażenia koronawirusem Sars-Cov-2. Jedna z osób zmarła, przy czym nie stwierdzono, aby przyczyną śmierci był koronawirus. Według naszych informacji dwa kolejne przypadki to osoby, które miały kontakt z tym zakażonym. Obie są hospitalizowane.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

grudzień, 2022