R e k l a m a

Długo oczekiwane bramownice zamontowane przy wiadukcie nad ulicą Wygoda

-

BOCHNIA. We wtorek miasto zamontowało dwie bramownice przy wiadukcie na ul. Wygoda. Ma to zapobiec powtarzającym się tutaj zdarzeniom, kiedy to kierowcy dużych, wysokich samochodów ciężarowych – pomimo prawidłowego oznakowania informującego o maksymalnej wysokości dopuszczalnej mogących się tam zmieścić pojazdów – uderzali w wiadukt powodując z reguły spore uszkodzenia w swoich naczepach…

Wiadukt po modernizacji (oddany do użytku w październiku 2015 roku) został wprawdzie oznakowany znakami pionowymi z obu stron przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., jednak pomimo tego wielu kierowców próbowało sforsować przeszkodę z opłakanym dla nich skutkiem.

Miasto próbowało najpierw namówić PKP do montażu bramownic. – W odpowiedzi otrzymaliśmy pismo, że urządzenia bramowe stanowią osobną konstrukcję, stawianą przed obiektem, którego dotyczy ograniczenie a jego montaż leży po stronie Zarządcy Drogi przebiegającej pod wiaduktem… – informuje Urząd Miasta.

– Te nie aż tak liczne, ale jednak powtarzające się i groźne zdarzenia z udziałem tirów, które rozpruwały swoje naczepy na wiadukcie kolejowym, spowodowały reakcję Burmistrza Miasta Bochnia – napisano w notatce przesłanej do mediów. – Jako zarządca drogi, kierując się przesłankami zapewnienia jak najlepszego bezpieczeństwa w tym miejscu, burmistrz zlecił wykonanie urządzeń bramowych, które właśnie zostały zamontowane.

– Trudne rozmowy z PKP, ustalenia terenowe i uzgodnienia techniczne oraz brak chętnych wykonawców, wydłużały czas wykonania i zamontowania bramownic. W końcu jednak są i mamy nadzieję, że skutecznie odstraszą i zmuszą do zahamowania przed wiaduktem tych kierowców, którzy nie zauważali do tej pory istniejących oznakowań i bezrefleksyjnie niszczyli swoje pojazdy, powodując jednocześnie duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego – podkreślono w komunikacie.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia