Bochnia. Tak będzie wyglądało nowe przedszkole na os. Niepodległości? Wizualizacja koncepcji

-

Urzędnicy bocheńskiego magistratu zaakceptowali koncepcję nowego budynku przedszkola na os. Niepodległości w Bochni. Teraz trwa wykonywanie projektu dwukondygnacyjnego obiektu, który ma mieć powierzchnię użytkową ok. 770 m kw. Bochnianin.pl jako pierwszy publikuje wizualizację koncepcji nowego obiektu.

Ponad rok temu Miejskie Przedszkole nr 2 w Bochni straciło swoją placówkę. Powodem był fatalny stanu budynku. Dzieci zostały tymczasowo przeniesione do sąsiedniej Szkoły Podstawowej Nr 7, a sam obiekt przeznaczono do rozbiórki. Jednocześnie burmistrz Stefan Kolawiński zadeklarował możliwie szybką odbudowę przedszkola.

W listopadzie zeszłego roku urzędnicy w ramach rozeznania rynku wybrali wykonawcę koncepcji oraz projektu nowego obiektu. To firma „Projekty Gotowe.pl Spółka Architektoniczna” z Krakowa, która zaproponowała przygotowanie koncepcji za kwotę 9 tys. zł i projektu za 39,5 tys. zł (w sumie 48,5 tys. zł).

Koncepcja przedstawiona przez wykonawcę została już zaakceptowana przez urzędników.

Wykonawca przedstawił koncepcję, którą już zaakceptowaliśmy. Teraz z niecierpliwością czekamy na projekt. W założeniach bryła obiektu ma ciekawy charakter, ale nie można przywiązywać się do wizualizacji, bo ostatecznie budynek może wyglądać trochę inaczej – powiedział w rozmowie z Bochnianin.pl Stefan Kolawiński, burmistrz Bochni.

Nowy obiekt będzie budynkiem dwukondygnacyjnym wraz z użytkowym poddaszem. Powierzchnia użytkowa ma wynieść ok. 770 m kw. Wymiary zewnętrzne proponowanego obiektu to 49 m na 11 m (dla porównania: wymiary przeznaczonego do rozbiórki, parterowego budynku to ok. 49 m na ok. 40 m, przy czym obiekt ma nieregularny kształt). Dokładne wymiary i powierzchnię określi projekt. Budynek ma być przeznaczony na pobyt 120 dzieci. W ramach zagospodarowania terenu przewidziano m.in. plac zabaw oraz parking na 5-10 samochodów.

Niewykluczone, że w obiekcie będzie funkcjonowało nie tylko przedszkole. – Trudno w tym momencie jednoznacznie to rozstrzygać. Istnieją inne możliwości dla tego obiektu i myślę o czymś więcej, ale to jest kwestia przyszłości. Najbardziej żałuję tego, że nie można zmienić szlaku komunikacyjnego, który będzie łączył przedszkole z drogą. Miałem nadzieję na połączenie nową drogą nie wchodząc między bloki, ale wygląda na to, że jednak nie będzie to możliwe – przyznał Stefan Kolawiński.

Już z lektury dokumentów przetargowych wynikało, że zrezygnowano z rozważanej wcześniej wizji budowy przedszkola „modułowego”. Obecna wypowiedź burmistrza tylko to potwierdza.

Ten obiekt będzie już wystarczającym obciążeniem dla tej działki. Więcej nie uda się tam zmieścić. Budujemy to dla dzieci, a one potrzebują trochę przestrzeni. To ma być przede wszystkim przedszkole – stwierdził Stefan Kolawiński.

Projekt ma być gotowy do 31 lipca 2020 r. Realizację inwestycji zapowiadano najwcześniej na 2021 r., choć teraz nie wiadomo, czy ten termin zostanie dotrzymany.

Przy obecnych inwestycjach w mieście trudno będzie w ogóle to wybudować, ale zwłoka nie ma wpływu na jakość opieki. Wręcz przeciwnie dzieci w Szkole Podstawowej Nr 7 mają w tej chwili nawet lepsze warunki jak miały w starym przedszkolu, a personel pozostał – powiedział burmistrz Stefan Kolawiński.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2023