R e k l a m a

DPS. Kolejny pacjent z gorączką. Wciąż nie ma wyników testów z piątku

-

W poniedziałek wieczorem kolejny podopieczny domu dla przewlekle chorych psychicznie, u którego wystąpiła gorączka, został zabrany przez karetkę. Możliwe jednak, że tym razem to nie zakażenie koronawirusem.

Od minionego piątku zakażenie Sars-Cov-2 potwierdzono u 4 podopiecznych domu dla przewlekle chorych psychicznie, oraz 1 osoby personelu z sąsiedniego domu dla osób w podeszłym wieku (obie placówki funkcjonują w ramach DPS w Bochni).

W poniedziałek gorączka wystąpiła u kolejnego podopiecznego domu dla przewlekle chorych psychicznie – mężczyzna został zabrany karetką, ale jak przekazały służby prasowe starostwa, ponieważ wysoką temperaturę udało się „zbić”, a mężczyzna nie miał żadnych innych charakterystycznych objawów, mógł wrócić do DPS.

Tymczasem wciąż nie są znane wyniki blisko 90 osób – podopiecznych domu dla osób starszych – od których pobrano próbki w miniony piątek. Spodziewano się otrzymać je wczoraj, ale jak dotąd do Bochni nie trafiły.

Zgodnie z zapowiedzią, próbki od personelu oraz pacjentów drugiego domu mają być pobrane dziś/jutro. W rozmowie z Bochnianin.pl biuro prasowe starostwa poinformowało, że testy są już w drodze do Bochni i zapewne jeszcze dziś będzie można pobrać kolejne wymazy.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc