Koronawirus. 43 zakażenia w powiecie brzeskim. Większość to personel szpitala

-

Zwiększa się liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w powiecie brzeskim, ale na szczęście nie o kolejnych pracowników i pacjentów Szpitala Powiatowego w Brzesku.

W poniedziałek poinformowaliśmy, że 29 pracowników brzeskiego szpitala oraz 6 byłych pacjentów tej placówki jest zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Część jest hospitalizowanych w szpitalu zakaźnym w Krakowie, a większość przebywa w izolacji domowej.

W środę Monika Burek, rzeczniczka prasowa Szpitala Powiatowego w Brzesku, sprecyzowała, że w grupie 29 pracowników jest 5 lekarzy, 17 pielęgniarek, 1 rejestratorka i 6 salowych. – Od poniedziałku liczba zakażeń dotycząca naszego szpitala się nie zmieniła. Mamy 29 zakażonych członków personelu – powiedziała w rozmowie z Bochnianin.pl Monika Burek.

W kwarantannie nadal przebywa ok. 80 osób personelu medycznego brzeskiego szpitala, dlatego wiele oddziałów wstrzymało przyjęcia nowych pacjentów. W ograniczonym zakresie działa też brzeski SOR.Nie pracują u nas chirurdzy, ani anestezjolodzy, a przede wszystkim zamknięty jest blok operacyjny. Dlatego nie możemy przyjmować pacjentów zabiegowych – wyjaśniła Monika Burek.

Cięższe przypadki dyspozytornia kieruje do innych szpitali. Przykładem jest poranny wypadek na drodze krajowej nr 75 w miejscowości Gnojnik. Kobietę, którą potrąciła ciężarówka, przewieziono do SOR-u w Bochni. Czytaj TUTAJ.

Na razie nie wiadomo jak długo potrwają utrudnienia w Szpitalu Powiatowym w Brzesku.


Potwierdzone zakażenia w powiecie brzeskim:

  • 23 – gmina Brzesko,
  • 7 – gmina Gnojnik,
  • 5 – gmina Dębno,
  • 3 – gmina Borzęcin,
  • 3 – gmina Szczurowa,
  • 2 – gmina Iwkowa.

W sumie: 43.

Kwarantanną objętych jest obecnie 1278 osób.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2023