R e k l a m a

Nowy Wiśnicz kupił respirator dla bocheńskiego szpitala

-

Wiśnicki samorząd zdecydował o sfinansowaniu zakupu respiratora dla Szpitala Powiatowego w Bochni. Warte 117 tys. złotych urządzenie dziś trafiło do placówki medycznej.

Podczas poniedziałkowej sesji Radni Rady Miejskiej w Nowym Wiśniczu podjęli decyzję o przeznaczeniu środków finansowych z budżetu gminy na zakup respiratora dla Szpitala Powiatowego w Bochni. Ale działania związane z rozeznaniem rynku i możliwościami zakupu sprzętu zostały podjęte już w zeszłym tygodniu.

– Propozycje otrzymanych ofert respiratorów zostały skonsultowane z dyrekcją i lekarzami szpitala, tak aby mieć pewność, że oferowany sprzęt spełnia wszelkie normy i wymogi konieczne do efektywnego i trwałego użytkowania – informuje wiśnicki samorząd.

Dzięki sprawnemu działaniu respirator już dzisiaj dotarł do bocheńskiego szpitala.

– Burmistrz oraz radni podjęli decyzję o zakupie przede wszystkim w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców gminy. Chcą również w ten sposób wesprzeć bocheński szpital, z którego świadczeń niejednokrotnie korzystają mieszkańcy naszych miejscowości – wyjaśniają wiśniccy samorządowcy.

To nie jedyny sprzęt jaki w ostatnim czasie Nowy Wiśnicz podarował szpitalowi – w zeszłym tygodniu gmina zakupiła pralko–suszarkę, która w uzgodnieniu z dyrekcją została przekazana na potrzeby Zespołu Ratownictwa Medycznego stacjonującego na terenie gminy w miejscowości Muchówka.

Przekazanie zakupionego sprzętu
Fot. Urząd Miasta i Gminy Nowy Wisnicz.

Sprzęt będzie wykorzystany na cele związane z realizacją świadczeń i zadań zespołu ratowników, zwłaszcza w sytuacji obecnego zagrożenia związanego z koronawirusem.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

grudzień, 2023