Wiceminister zdrowia: „Wydaje się, że ograniczenia ilości osób w kościołach zostaną utrzymane”

-

Wydaje się, że ograniczenia dotyczące przebywania w kościołach maksymalnie pięciu osób zostaną utrzymane – powiedział w środę wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami państwowymi, do 11 kwietnia w mszach świętych i innych celebracjach może uczestniczyć maksymalnie do 5 osób, nie licząc sprawujących posługę, a począwszy od niedzieli 12 kwietnia maksymalnie 50 osób, wliczając w to uczestników i sprawujących posługę.

Zapytany w RMF24 czy to rozporządzenie pozostanie utrzymane, Janusz Cieszyński odparł: „wedle wszelkiego prawdopodobieństwa nie”.

Podkreślił jednocześnie, że na czwartek została zapowiedziana konferencja premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, którzy mają zaprezentować „proponowane zmiany, modyfikacje do rozporządzenia Rady Ministrów w związku z epidemią koronawirusa”.

„Wydaje się bardzo prawdopodobne, że akurat w tym zakresie te normy (ograniczenia do pięciu osób – PAP) zostaną utrzymane jeszcze przez jakiś czas” – dodał wiceminister. (PAP)

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2023