R e k l a m a

Sytuacja w DPS coraz trudniejsza. Kolejne 10 osób personelu zakażonych koronawirusem

-

W części Domu Pomocy Społecznej, w którym przebywają osoby przewlekle chore psychicznie, sytuacja robi się coraz trudniejsza ze względu na brak personelu do opieki nad pacjentami. Właśnie okazało się, że kolejnych 10 pracowników – w tym 7 przebywających na kwarantannie domowej i na których powrót bardzo liczono – są zakażeni Sars-Cov-2. W sumie liczba zakażeń w DPS w Bochni to już 41 osób.

Jak już informowaliśmy wczoraj i dzisiaj rano, z powodu zarażenia część personelu znajduje się w szpitalu zakaźnym w Krakowie, a część przebywa na kwarantannie lub oczekuje na wyniki badań. Ci, którzy jeszcze pracują są u kresu sił. Do pomocy zgłosiły się siostry zakonne ze zgromadzenia sióstr dominikanek. Jednak to wszystko za mało.

Dlatego Starostwo Powiatowe w Bochni opublikowało dziś pilny apel wierząc, że uda się znaleźć wolontariuszy i chętnych do pracy w Domu Pomocy Społecznej.

– Zwracamy się z prośbą do wszystkich osób, szczególnie z doświadczeniem medycznym o pomoc. Brakuje personelu medycznego szczególnie pielęgniarek, ale przyda się każda para rąk. Potrzebujemy także wsparcia w postaci środków ochrony osobistej – napisano w komunikacie.

– Szukamy osób, które po odpowiednim przeszkoleniu oraz pod medycznym nadzorem lekarzy specjalistów m.in. dr Jarosława Gucwy, mogłyby podjąć pracę od zaraz. Gwarantujemy odpowiednie przeszkolenie, pełne środki ochrony osobistej, wyżywienie, zakwaterowanie a także wynagrodzenie.

Co ważne, z budynków zostali przetransportowani wszyscy podopieczni, którzy mieli pozytywny wynik badania na obecność Covid-19. Pozostało 38 podopiecznych, którzy uzyskali negatywne wyniki na obecność koronawirusa.

– Na najbliższe dni mamy zabezpieczenie środków ochrony osobistej. Potrzeba ich jednak bardzo dużo. Prosimy wszystkie osoby, które mają możliwość wesprzeć funkcjonowanie DPS-u w tym trudnym czasie. Potrzebujemy przede wszystkim: fartuchów barierowych, kombinezonów ochronnych, gogli, maseczek p2 lub p3, przyłbic, rękawiczek, czepków, ochraniaczy na buty. Przyda się jednak każda pomoc.

Wszyscy, którzy mogą pomóc, proszeni są o kontakt pod numer telefonu 883687558.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc