Starosta: „Sytuacja w DPS nadal jest trudna, ale się stabilizuje”

-

Sytuacja na oddziale dla osób przewlekle chorych psychicznie w bocheńskim Domu Pomocy Społecznej, gdzie zakażenia koronawirusem oraz kwarantanna „zdziesiątkowały” personel placówki, powoli wydaje się być opanowywana. Pensjonariuszom nie grozi już, że zostaną sami.

Choć dziś Wielkanoc, dla wielu osób to nie czas świętowania, ale pracy i zabiegów o to, by zapewnić ciągłość opieki nad pacjentami DPS. Bocheńskie starostwo, któremu podlega placówka, rozesłało w niedzielę komunikat, w którym przekazano najistotniejsze informacje ostatnich kilkudziesięciu godzin.

Jak już informowaliśmy, w piątek do DPS przybyło 7 sióstr dominikanek, z których 5 przejęło opiekę nad podopiecznymi w domu dla osób psychicznie przewlekle chorych. W sobotę specjalistyczne jednostka ratownictwa chemicznego z Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie przeprowadziła całkowitą dezynfekcję budynków. Na miejscu pojawił się też ratownik medyczny i pielęgniarz. Do pomocy zgłosił się również polski ksiądz misjonarz z Kazachstanu oraz kolejne siostry zakonne. Od wtorku do pracy będą kolejne osoby.

Całością opieki będą kierować ratownik medyczny i pielęgniarz. Wszystko będzie się odbywało pod nadzorem bocheńskiego szpitala. Konsultacji na bieżąco udzielają lekarze psychiatrzy oraz zakaźnicy. Wprowadzono najwyższy reżim sanitarny, podobny jak stosuje się w szpitalach zakaźnych. Personel wchodzi do podopiecznych tylko z pełnym zabezpieczeniem.

– Sytuacja nadal jest trudna, ale się stabilizuje. Dziękuję wszystkim za pomoc. Pracownikom Domu Pomocy Społecznej, którzy pomimo ogromnego zmęczenia fizycznego i psychicznego ciągle pracują. Dziękuję siostrom za okazane serce w trudnym momencie. Oni wszyscy wykonują ogromną pracę. Płynie też do nas bardzo duża pomoc w każdej postaci. Dziękuję wszystkim Państwu – mówi starosta bocheński Adam Korta.

– To trudny czas, ale dziś w Wielkanoc, święto powstawania nowego życia oraz odrodzenia człowieka, wierzę że pokonamy te wszystkie trudności – dodaje gospodarz powiatu.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2022

X