R e k l a m a

Nowe pojazdy dla DPS i ŚDS w Bochni – ZDJĘCIA

-

Dom Pomocy Społecznej w Bochni oraz Środowiskowy Dom Samopomocy otrzymały nowe samochody przystosowane do przewozu podopiecznych. Wartość obu pojazdów to prawie 500 tys. zł.

Podczas Pikniku Rodzinnego zorganizowanego przez Dom Pomocy Społecznej w Bochni oraz Środowiskowy Dom Samopomocy uroczyście przekazano samochody zakupione w celu przewozu podopiecznych obu instytucji.

Warto podkreślić, że dla ŚDS jest to pierwszy bus będący jego własnością. Do tej pory placówka nie miała swojego samochodu i korzystała z pojazdów Domu Pomocy Społecznej w Bochni. Pojazd stanowić będzie wsparcie dla osób w podeszłym wieku, które borykają się z następstwami choroby i niepełnosprawności. Możliwość dojazdu do placówki jest dla wielu z nich jedyną opcją na aktywne spędzanie dnia, pomimo swoich ograniczeń.

Samochody w tego typu instytucjach są bardzo ważne, bo poszerzają możliwość opieki nad podopiecznymi. Dlatego cieszę się, że obie placówki zyskały kolejne narzędzie, które pomoże im realizować swoją misję – mówi Adam Korta, starosta bocheński.

Zakup udało się zrealizować dzięki dofinansowaniu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Zarządu Powiatu w wysokości ponad 200 tys. zł, tj. ponad 100 tys. zł do każdego z pojazdów.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia