R e k l a m a

Radni z miasta apelują do wójtów okolicznych gmin o pomoc finansową dla szpitala

-

Radni działającego w Radzie Miasta Bochnia klubu Bocheńska Wspólnota Samorządowa przesłali dziś do mediów apel adresowany do wójtów gmin powiatu bocheńskiego. Sugerują w nim, aby samorządowcy przeznaczyli część rezerwy zapisanej w tegorocznym budżecie każdej z gmin, na pilny zakup respiratorów oraz profesjonalnych maseczek, przyłbic, gogli i kombinezonów ochronnych dla szpitala.

Bocheńscy radni wskazują przy tym na przykład Nowego Wiśnicza, który przed tygodniem zakupił dla szpitala respirator. I zaznaczają: – Mamy nadzieję, że z podobnym, wymiernym działaniem dołączy wkrótce także Burmistrz Miasta Bochni.

Pełną treść apelu publikujemy poniżej.


Szanowni Państwo

Przewodniczący Rady  oraz Wójt Gminy Bochnia
Przewodniczący Rady  oraz Wójt Gminy Drwinia
Przewodniczący Rady  oraz Wójt Gminy Lipnica Murowana
Przewodniczący Rady  oraz Wójt Gminy Łapanów
Przewodniczący Rady  oraz Wójt Gminy Rzezawa
Przewodniczący Rady  oraz Wójt Gminy Trzciana
Przewodniczący Rady  oraz Wójt Gminy Żegocina

Świat, Polska i nasza Mała Ojczyzna stanęły przed dramatyczną próbą na niespotykaną dotąd skalę. Instytucje państwowe muszą być i są wspierane przez  organizacje pozarządowe, osoby prywatne a przede wszystkim – samorządy, których kreatywność trudno przecenić.  

Dlatego ośmielamy się prosić o przyłączenie się do „pospolitego ruszenia”  Miast i Gmin Powiatu Bocheńskiego. Świetny przykład  dał już Samorząd Nowego Wiśnicza, który ze swojego niezbyt zasobnego budżetu zakupił respirator i przekazał go bocheńskiemu Szpitalowi.

Powtarzającymi się postulatami a ostatnio błaganiami lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, farmaceutów i laborantów , walczącymi na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem, są prośby o profesjonalny sprzęt ochrony osobistej dla personelu, o testy wykrywające zakażenie a także o respiratory, które za kilka tygodni w Polsce  będą podstawowymi urządzeniami ratującymi życie dużej grupy pacjentów. Starania instytucji państwa już teraz nie są wystarczające a to dopiero początek pandemicznego dramatu.

W tej sytuacji prosimy Państwa o przeznaczenie części rezerwy zapisanej w budżecie Waszej Gminy na 2020r na pilny zakup respiratorów oraz profesjonalnych maseczek, przyłbic, gogli, i kombinezonów ochronnych dla Szpitala. W celu szybkiego uzyskania efektu naszej pomocy prosimy o zrealizowanie przez samorząd zakupu urządzeń i sprzętu medycznego oraz przekazanie go w/w użytkownikom. Droższy sprzęt może być kupowany wspólnie przez 2-3 Samorządy Gminne.

Jednocześnie, jako zwykli obywatele Powiatu Bocheńskiego, składamy serdeczne podziękowania Samorządowi Miasta i Gminy Nowy Wiśnicz za niezwykle hojną pomoc udzieloną bocheńskiemu Szpitalowi. Mamy nadzieję, że z podobnym, wymiernym działaniem dołączy wkrótce także Burmistrz Miasta Bochni.

Z poważaniem:
– radni Miasta Bochni: Janusz Możdżeń, Damian Słonina, Jerzy Lysy
Bochnia, 10 kwietnia 2020

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia