R e k l a m a

Maturzyści z ZS Nr 3 pieniądze przeznaczone na wycieczkę przekazali do DPS. Wsparli też szpital

-

Nie wiadomo kiedy będzie im dane przystąpić do egzaminu dojrzałości, ale ten życiowy z powodzeniem zdają już teraz. Uczniowie Zespołu Szkół Nr 3 w Bochni wspólnie z Radą Rodziców postanowili wesprzeć finansowo podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Bochni oraz zbiórkę na sprzęt dla ratowników z bocheńskiego szpitala, o której pisaliśmy w Bochnianin.pl.

Tegoroczni absolwenci Technikum z bocheńskiego Ekonomika na 17 kwietnia mieli zaplanowaną pielgrzymkę na Jasną Górę w intencji pomyślnego zdania egzaminu maturalnego. Z wiadomych przyczyn nie mogła ona dojść do skutku.

Wsparcie dla DPS

W tej sytuacji uczniowie zdecydowali, aby zebrane pieniądze przeznaczyć na pomoc dla bocheńskiego DPS. Poprosili dyrektora szkoły aby wpłacił na konto ośrodka zebrane i zdeponowane w szkole pieniądze – 5000 zł.

Pieniądze na sprzęt dla ratowników

Ale to nie wszystko. Na zakończenie roku szkolnego rodzice i uczniowie mieli przygotowane również środki finansowe, które pozostały jeszcze z organizacji balu studniówkowego. A że tradycyjnego uroczystego zakończenia nauki też już raczej nie będzie, podjęto decyzję o przekazaniu zebranej kwoty na zakup urządzenia do masażu serca dla ratownictwa Medycznego w Bochni odpowiadając na apel ratowników, którzy ogłosili taka zbiórkę – 2000 zł.

– Jak mogę to skomentować? No tylko tak, że jestem dumny z moich uczniów i cieszę się, że mogłem na swojej pedagogicznej drodze spotkać takie osoby. W Ekonomiku od wielu lat promujemy ideę wolontariatu i nasi uczniowie odkąd pamiętam pomagają m.in. w DPS , Domu Dziecka czy Hospicjum jako wolontariusze. Taka decyzja uczniów mnie nawet bardzo nie zaskoczyła, jest tylko dowodem, że podejmowane przez szkołę działania wychowawcze przynoszą dobry skutek, a jeśli jeszcze trafią na dobry i wrażliwych młodych ludzi, mogą tylko przynieść najlepsze efekty – cieszy się Piotr Czekaj, dyrektor Ekonomika.

>

Tak bawili się na studniówce

Młodzież, która właśnie podjęła bardzo dojrzałą decyzję przeznaczając środki na szczytne cele, może być przykładem dla innych. W styczniu towarzyszyliśmy im na balu studniówkowym – oto Oni! Będziemy za Was trzymać kciuki w czasie matur :-).

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2024