R e k l a m a

Susza i zagrożenie pożarowe w Małopolsce. Służby w gotowości

-

Wojewoda małopolski Piotr Ćwik zwołał w czwartek posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Narada, która odbyła się w trybie wideokonferencji, dotyczyła oceny zagrożenia suszą i pożarami w województwie małopolskim. W jej trakcie przedstawiciele służb wymienili informacje o aktualnej sytuacji hydrologicznej i zapewnili o gotowości do podjęcia działań.

– Nasze spotkanie dotyczące suszy i zagrożenia pożarowego ma wymiar profilaktyczny. Prognozy nie są zbyt optymistyczne pod względem opadów deszczu. Mamy też niepokojące sygnały, jak chociażby te dotyczące pożaru w Biebrzańskim Parku Narodowym. Tym bardziej potrzebne jest wzmożenie przez służby czujności także w tym zakresie. Niezbędna jest stała wymiana informacji i bieżące monitorowanie zagrożeń, z uwzględnieniem także analizy sytuacji pod kątem ewentualności dyslokacji sił i środków – mówił wojewoda Piotr Ćwik.

W posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego uczestniczyli przedstawiciele m.in. wydziałów Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Oddział w Krakowie, Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Krakowie, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Krakowie, Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie i Wojewódzkiego Sztabu Wojskiego w Krakowie.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia