Prezydent: proszę, by nadal pilnować zasad społecznego dystansu i poważnie traktować akcję „zostań w domu”

-

Bardzo proszę, by nadal pilnować zasad społecznego dystansu i poważnie traktować akcję „zostań w domu” – zachęcał w czwartek obywateli prezydent Andrzej Duda w swoim wystąpieniu transmitowanym na żywo w internecie.

Prezydent podczas wystąpienia podkreślił, że sytuacja epidemiczna w Polsce „jest – póki co – pod kontrolą”. Dodał, że premier Mateusz Morawiecki powiedział mu w czwartek, że „na nadzieję, że w perspektywie najbliższych tygodni będziemy mogli wprowadzać kolejne rozluźnienia” w walce z epidemią.

„Mam nadzieję, że odpowiedzialność i dyscyplina naszych rodaków, wśród nas wszystkich, zostanie utrzymana, że będziemy dalej skutecznie z tą epidemią koronawirusa walczyli” – powiedział Duda. Poprosił też obywateli, by – „przy uwzględnieniu obecnie już wprowadzonych rozwiązań, łatwiejszych dla wszystkich, jeżeli chodzi o funkcjonowanie”, a także biorąc pod uwagę wprowadzone niedawno możliwości wyjścia do parków i lasów „po to, żeby trochę odetchnąć” – tych możliwości nie nadużywali. Zachęcał, by akcję „zostań w domu” nadal traktowano poważnie.

„Proszę, by jak najmniej się kontaktować, z rodziną, ze znajomymi, w sposób bezpośredni. Jeśli już, to bardzo proszę trzymać dystans. (…) Dystans pomiędzy nami jest niezwykle ważny. (…) Bardzo bym prosił, żeby tych zasad nadal pilnować” – powiedział prezydent. (PAP)

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2022

X