Gmina Bochnia nie otworzy przedszkoli 6 maja

-

Wójt Marek Bzdek mając na uwadze nadal istniejące zagrożenie epidemiczne postanowił, że przedszkola w Gminie Bochnia nie zostaną otwarte 6 maja.

W minioną środę rząd dał zezwolenie na podjęcie działalności opiekuńczej w przedszkolach, pozostawiając jednak ostateczne rozstrzygnięcie w tej sprawie samorządom.

– Po wstępnych konsultacjach z dyrektorami przedszkoli i ich rozmowach z rodzicami, podjąłem decyzję, aby 6 maja 2020r. jednak nie otwierać przedszkoli w Gminie Bochnia – poinformował w czwartek Marek Bzdek. – Mając na uwadze nadal istniejące zagrożenie epidemiczne, musimy postępować bardzo rozważnie i optymalnie przygotować się do przyjęcia dzieci oraz realizacji wytycznych, jakie trzeba spełnić, by zapewnić bezpieczeństwo przede wszystkim wychowankom i pracownikom przedszkoli – podkreślił.

Gospodarz gminy przekazał także, że zobowiązał dyrektorów przedszkoli, aby za pośrednictwem wychowawców przeprowadzili wśród rodziców indywidualne konsultacje – poznali ich potrzeby i obawy związane z możliwością otwarcia przedszkoli. – Przede wszystkim, musimy mieć wiedzę o tym, ilu rodziców chciałoby obecnie posłać swoje dzieci do przedszkoli. Zachęcam rodziców do aktywnego współdziałania w tych sprawach.

Komunikat o terminie otwarcia przedszkoli w Gminie Bochnia zostanie podany z kilkudniowym wyprzedzeniem na stronie internetowej gminy oraz ogłoszony w poszczególnych placówkach.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2023