R e k l a m a

Małopolska: 56,8 mln złotych zwolnionych składek ZUS

-

W Małopolsce ZUS zatwierdził zwolnienia z opłacenia składek za marzec 2020 roku dla ponad 43,8 tysięcy płatników. Łączna kwota zwolnienia to przeszło 56,8 mln złotych. W całym kraju zwolniono ze składek ponad 436 tysięcy przedsiębiorców. A łączna kwota zwolnienia to blisko 591 mln złotych.

Krakowski oddział ZUS zwolnił ze składki marcowej ponad 20,3 tysięcy przedsiębiorców, na łączną kwotę niemal 30,7 mln złotych. Natomiast nowosądecki oddział zatwierdził zwolnienia z marcowej składki dla 11,2 tys. płatników, a łączna kwota to 11,9 mln złotych. W chrzanowskim ZUS zwolniono prawie 6,7 tys. przedsiębiorców, na kwotę 7,9 mln złotych. W tarnowskiej placówce (obejmuje także inspektorat w Bochni) zwolniono 5,6 tys. firm, a łączna wysokość składek to 6,3 mln złotych.

Do rozpatrywania wniosków o pomoc z tarczy został uruchomiony specjalny system. To ułatwia i przyśpiesza pracę. Podobny był już wykorzystany przy realizacji wniosków o przejście na emeryturę.

Przedsiębiorcy otrzymają informację o zwolnieniu ze składek. Będzie ona widoczna na Platformie Usług Elektronicznych w najbliższych dniach.

Pomimo ustawowych zapisów, które dają ZUS czas na rozpatrzenie wniosków (tj. 30 dni od złożeniu dokumentów rozliczeniowych za ostatni miesiąc podlegający zwolnieniu) są one już analizowane i będą sukcesywnie realizowane. Wnioski od przedsiębiorców są traktowane priorytetowo.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia