Wiśnickie więzienie w czasach koronawirusa – ZDJĘCIA

-

Mimo trwającej pandemii koronawirusa Zakład Karny w Nowym Wiśniczu bez zmian realizuje postawione przed nim zadania. Należą do nich ochrona społeczeństwa przed sprawcami przestępstw poprzez ich izolację, zapewnienie bezpieczeństwa osadzonym, funkcjonariuszom i pracownikom Służby Więziennej wewnątrz jednostki oraz prowadzenie oddziaływań na skazanych w celu kształtowaniu ich społecznie pożądanych postaw.

Wymogi bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa spowodowały, że funkcjonariusze, pracownicy, ale i skazani muszą funkcjonować w wyznaczonych ramach z zachowaniem obostrzeń, nakazów, reżimów sanitarnych i wymogów wynikających z szerzącej się pandemii.

Więzienie obok funkcji resocjalizującej ma przede wszystkim służyć ochronie społeczeństwa przed sprawcami przestępstw. Nie zważając na zagrożenia i niebezpieczeństwa jakie z jednej strony niesie pandemia koronawirusa, a z drugiej praca z czynnikiem ludzkim, nieprzewidywalnym w swoich zachowaniach – zwraca uwagę st. szer. Marcin Kalinowski, rzecznik prasowy Zakładu Karnego w Nowym Wiśniczu.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

wrzesień, 2023