Bochnia. W poniedziałek ruszy nabór projektów do budżetu obywatelskiego

-

W poniedziałek 11 maja ruszy nabór projektów osiedlowych w ramach Budżetu Obywatelskiego Bochni na 2021 r. Do podziału będzie 795 819,50 zł (po 56 844,25 zł na każde z 14 osiedli).

Dlaczego tylko projekty osiedlowe? Jak już informowaliśmy na kwietniową sesję Rady Miasta Bochnia urzędnicy przygotowali projekt uchwały, który zakładał rezygnację z przyszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego (link do tekstu TUTAJ). W ten sposób miasto chciało zaoszczędzić prawie 1,6 mln zł (1% budżetu miasta). Większość radnych nie zgodziła się na takie rozwiązanie i przegłosowano kompromisowe rozwiązanie, zostawiając 0,5% budżetu miasta na zadania osiedlowe (oznacza to całkowitą rezygnację z projektów ogólnomiejskich w BO 2021).

To już 6. edycja Budżetu Obywatelskiego w Bochni. W tym roku procedura zgłaszania projektów rozpocznie się 11 maja i potrwa do 15 czerwca. W związku z ograniczeniami wprowadzonymi przez panującą pandemię koronawirusa wnioski będzie można złożyć:

  • osobiście na dzienniku podawczym Urzędu Miasta Bochnia wrzucając dokument do urny,
  • za pośrednictwem poczty tradycyjnej, przesyłając wniosek na adres Urzędu (Urząd Miasta Bochnia, ul. Kazimierza Wielkiego 2, 32-700 Bochnia), decyduje data wpływu do Urzędu,
  • posiadacze profilu zaufanego będą mogli skorzystać z platformy ePUAP.

Aby przesłać wniosek platformą ePUAP należy:

  1. Wejść na epuap.gov.pl.
  2. Zalogować się.
  3. Wypełnić formularz pisma ogólnego i dołączyć do niego załącznik w postaci elektronicznej wersji formularza zgłaszania projektu wraz z zeskanowaną listą poparcia projektu.
  4. Podpisać wniosek profilem zaufanym.
  5. Wysłać wniosek online.

Osoby, które zgłoszą swoje propozycje zadań będą mogły w dniach od 11 maja do 1 czerwca liczyć na bezpłatną pomoc pracowników Urzędu Miasta Bochnia w zakresie swoich projektów. Urzędnicy udzielać będą pomocy telefonicznej (wykaz telefonów do wydziałów UM – TUTAJ) oraz drogą e-mailową dla tych, którzy swoje zapytanie prześlą na adres [email protected]

Po weryfikacji zaprezentowana zostanie ostateczna lista projektów, które spełnią wszelkie wymogi regulaminu.

Zasady zgłaszania projektów do BO: projekt może zgłosić każdy mieszkaniec Bochni. Szacunkowa wartość zgłoszonego projektu nie może przekroczyć kwoty określonej na realizację zadań. Każdy projekt musi uzyskać poparcie co najmniej 2 mieszkańców osiedla.

Ważne linki:

regulamin BO (nie uwzględnia ostatnio dokonanych zmian);
formularz zgłoszenia projektu;
lista poparcia.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2022

X