R e k l a m a

Małopolska: 152,6 mln złotych zwolnionych składek ZUS za marzec

-

W Małopolsce ponad 78,4 tysięcy płatników zostało zwolnionych z opłacenia składki za marzec 2020 roku. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zatwierdził zwolnienia na łączną kwotę przeszło 152,6 mln złotych.

Krakowski oddział ZUS zatwierdził zwolnienie składki za marzec na 73 mln złotych, co jest najwyższą kwotą w województwie. Skorzystało z tego zwolnienia 35,6 tys. osób. W sądeckim ZUS zwolniono 19,6 tys. płatników na łączną kwotę 34,6 mln złotych.

Pozostałe placówki ZUS w Małopolsce zatwierdziły zwolnienia:

  • chrzanowska  –  dla 12,9 tys. przedsiębiorców na kwotę 25,4 mln złotych,
  • tarnowska – dla 10,3 tys. płatników na kwotę 19,6 mln złotych.

W całym kraju zwolniono ze składki za marzec niemal 800 tysięcy przedsiębiorców. A łączna kwota zwolnienia przekroczyła 1,6 mld złotych.

Wnioski o pomoc z tarczy antykryzysowej są traktowane priorytetowo. Do ich rozpatrywania został uruchomiony specjalny system. To ułatwia i przyśpiesza pracę. Podobny był już wykorzystany przy realizacji wniosków o przejście na emeryturę.

Jeżeli przedsiębiorca jest uprawniony do zwolnienia z opłacenia składek, to zadłużenie zniknie z konta. Otrzyma także informację na PUE. Decyzję wydajemy tylko w przypadku odmowy zwolnienia.

Pomimo ustawowych zapisów, które dają ZUS czas na rozpatrzenie wniosków (tj. 30 dni od złożeniu dokumentów rozliczeniowych za ostatni miesiąc podlegający zwolnieniu) są one już analizowane i będą sukcesywnie realizowane.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia