Bochnia. W poniedziałek Biblioteka wznowi działalność. Jakie zasady?

-

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni od 11 maja wznowi po przerwie swoją działalność, ze względów bezpieczeństwa w ograniczonym zakresie. W związku z zagrożeniem epidemiologicznym, a co za tym idzie koniecznością zadbania o bezpieczeństwo czytelników i bibliotekarzy, od otwarcia Biblioteki głównej i filii do odwołania obowiązywać będą zmienione zasady korzystania z Biblioteki i jej zbiorów.

Mamy wrażenie, że czytelnicy są za nami bardzo stęsknieni. Odbieramy telefony z pytaniem „kiedy?”, a od poniedziałku (instytucje takie jak biblioteki, galerie sztuki, muzea, księgarnie mogły wznowić swoją działalność od 4 maja – przyp. red.) wiele osób wybrało się do nas nie sprawdzając na naszej stronie internetowej, czy rzeczywiście jest otwarte – przyznała w rozmowie z Bochnianin.pl Dorota Rzepka, dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni.

Tymczasowe zasady korzystania z Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni:

 • Godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku 8.00-16.00, z przerwami technicznymi w godz. 10.00-10.30 i 13.00-13.30.
 • W soboty i niedziele Biblioteka główna i filie – nieczynne.
 • Czytelnia dla dorosłych oraz czytelnie w działach i filiach – nieczynne.
 • Filia Nr 5 (Szpital Powiatowy w Bochni) – nieczynna.
 • Czytelnicy nie mają wolnego dostępu do półek i księgozbioru, zbiory podaje bibliotekarz. Oglądana przez czytelnika książka musi być wypożyczona, nie można jej ponownie wdrożyć do obiegu.
 • Wszystkie zwracane zbiory są poddawane 3-dniowej kwarantannie, w wyniku tego, może się zdarzyć, że książki widoczne w katalogu jako dostępne, podlegają kwarantannie i nie można ich wypożyczyć.
 • Do zakończenia kwarantanny zbiorów nie będzie działać moduł zamówienia i rezerwacji książek.
 • Opłaty za nieterminowy zwrot zbiorów bibliotecznych nie są naliczane od 2 marca 2020 r. do odwołania. O przywróceniu naliczania opłat Biblioteka poinformuje z miesięcznym wyprzedzeniem. Opłaty naliczone przed dniem 2 marca 2020 r. nie podlegają przedawnieniu.
 • Biblioteka nie przyjmuje od Czytelników książek i audiobooków w postaci darów.
 • Kody do e-książek dostępne są online pod adresem: [email protected]
 • Czytelnicy przychodzący do Biblioteki zobowiązani są do stosowania ogólnych zasad w związku z wystąpieniem stanu epidemii: zasłaniania ust i nosa, utrzymania odstępów między osobami, stosowania rękawiczek lub płynów dezynfekcyjnych.

Czytelnicy mogą uzyskać informacje o dostępnych zbiorach dzwoniąc lub wysyłając e-mail:

Biblioteka do odwołania zawiesza organizację wszystkich zajęć edukacyjnych i imprez kulturalnych oraz bookcrossing na terenie Biblioteki.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2023