Bochnia. „Wzrost interwencji w stosunku do osób nieprzestrzegających obowiązku zasłaniania ust i nosa”

-

Od piątku (8.05) policjanci Komendy Powiatowej Policji w Bochni interweniowali wobec 15 osób, które nie stosowały się do obowiązku zasłaniania ust i nosa. To duży wzrost w porównaniu do ubiegłego weekendu, gdzie policjanci takich interwencji przeprowadzili pięć.

Mundurowi starają się przede wszystkim edukować i uświadomić lokalnej społeczności, że tylko odpowiedzialne zachowanie, niejednokrotnie pełne wyrzeczeń, trudu i samodyscypliny pozwoli skutecznie walczyć ze śmiertelnym zagrożeniem jakim jest koronawirus, a tym samym zadbać o zdrowie swoje jak i swoich najbliższych. Jednak w razie stwierdzenia rażącego naruszenia obowiązujących obostrzeń policjanci reagują stanowczo nakładając mandaty karne lub kierują wnioski do sądu.

PRZYPOMINAMY

Od 16 kwietnia obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Każdy, kto wychodzi z domu, musi zakryć te części twarzy. Może to zrobić za pomocą maseczki jednorazowej, maseczki materiałowej, chusty, apaszki czy szalika. Dzięki temu chroni siebie i innych. Osoby zakażone koronawirusem, które przechodzą chorobę bezobjawowo, nie będą nieświadomie zarażać innych.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2023