Policja na rowerach patroluje Niepołomice i Puszczę

-

Od 8 maja na ulicach Niepołomic spotkać można policjantów na rowerach. Patrole rowerowe pełnią odpowiednio przeszkoleni funkcjonariusze z niepołomickiego komisariatu, którzy dzięki jednośladom dotrą w trudno dostępne miejsca w mieście i w niepołomickiej puszczy.

Już od blisko trzech lat, Niepołomice są sezonowo patrolowane przez  policjantów na rowerach. Służbę przy ich wykorzystaniu pełnią specjalnie do tego przeszkoleni policjanci Wydziału Prewencji. Patrole rowerowe  można spotkać  na ścieżkach rowerowych Puszczy Niepołomickiej  oraz samych  Niepołomic, parku miejskim oraz miejscach wypoczynku licznie odwiedzanych przez mieszkańców i stale rosnącą liczbę turystów.

Fot. KPP Wieliczka

– W tych miejscach doskonale sprawdza się rower, a interwencje są przeprowadzane szybciej i sprawniej. W ramach służby mundurowi zwracają  uwagę na bezpieczeństwo osób poruszających się ścieżkami rowerowymi, sposób przewożenia dzieci, stan techniczny naszych jednośladów, a przede wszystkim na trzeźwość rowerzystów – informują policjanci.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2023