Strażacy ochotnicy dostarczą żywność do kombatantów

-

Wczoraj w Starostwie Powiatowym w Bochni Marta Malec – Lech Członek Zarządu Województwa Małopolskiego w obecności Adama Korty Starosty Bocheńskiego oraz Tomasza Małodobrego przedstawiciela firmy Sefako S.A., przekazała paczki żywnościowe dla kombatantów z terenów powiatów: bocheńskiego, brzeskiego i tarnowskiego. 

Zakupiona żywność to wsparcie, które trafi do ponad 40 kombatantów wojennych z terenu ośmiu małopolskich gmin: Borzęcina, Szczurowej, Brzeska, Iwkowej, Rzezawy, Nowego Wiśnicza, Radłowa i Bochni. Bezpośrednio dostarczą je druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej Górka, Jadowniki i Nowy Wiśnicz. Paczki ufundowała firma Sefako S.A.

Jak przypomniała podczas przekazywania darów Marta Malec – Lech, kilka dni temu obchodziliśmy 75. rocznicę zakończenia II wojny światowej. W Małopolsce żyją jeszcze kombatanci z tej wojny, osoby w podeszłym wieku, którzy szczególnie potrzebują wsparcia i pomocy w tych trudnych czasach. 

Musimy pamiętać o osobach starszych. Okres kwarantanny i przebywania w domach jest dla nich szczególnie trudny. Każda pomoc jest dla nich ważna. Słowa uznania należą się Ochotniczym Strażom Pożarnym, które pomagają takim osobom w czasie pandemii – mówił Adam Korta Starosta Bocheński. 

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2023