Ford uderzył w betonowy słupek. Kierowca miał ponad 3 promile

-

37-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie wsiadł za kierownicę samochodu. Na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, przejechał przez chodnik i z impetem uderzył w betonowy słupek oznakowania hydrantu. Można sobie wyobrazić do jakiej tragedii doszłoby, gdyby na chodniku znajdowały się jakieś osoby.

Do zdarzenia doszło wczoraj, 13 maja br. około godziny 10.00 w miejscowości Szczurowa. Policjanci zostali powiadomieni o nietrzeźwym kierującym, który jazdę zakończył na betonowym słupku.

Na miejscu funkcjonariusze zastali kierującego fordem i mężczyznę, który był świadkiem zdarzenia. Ten ostatni relacjonował policjantom, że widział jak kierowca forda na łuku drogi stracił panowanie i uderzył w słupek. Po zatrzymaniu pojazdu podszedł do kierowcy i widząc w jakim stanie się znajduje uniemożliwił mu dalszą jazdę oczekując na przyjazd patrolu.

Policjanci przejęli kierowcę, którym okazał się 37-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego. Badanie stanu jego trzeźwości wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2023