Od piątku Zamek w Wiśniczu znów otwarty dla turystów. Są jednak nowe zasady

-

Od piątku 15 maja Zamek w Wiśniczu zostanie ponownie otwarty dla turystów. Z trochę zmienionymi zasadami zwiedzania, spowodowanymi obowiązującymi przepisami w okresie pandemii, udostępniony zostanie cały obiekt.

Dostępne będą cztery trasy turystyczne:

 • Trasa Dworska (zwiedzanie komnat zamkowych),
 • Kaplica zamkowa z Kryptą i Wystawą Pompa Funebris,
 • Trasa Podziemna i Wystawa średniowiecznych narzędzi tortur,
 • Wystawa Arsenał Wiśnicki (NOWA WYSTAWA!).

Nieczynne na razie pozostaną:

 • Bastion VR,
 • Kawiarnia Zamkowa,
 • Muzeum Ziemi Wiśnickiej ul. Zamkowa 13, Nowy Wiśnicz

Ważne: Zawieszone do odwołania zostaje zwiedzanie w grupach z przewodnikiem. Wszystkie trasy można zwiedzać indywidualnie, jedynie Trasę Podziemną pod nadzorem pracownika zamku.

Zapraszamy serdecznie od piątku 15 maja na Zamek w Wiśniczu, spędzenie czasu w nowo otwartym Parku 400-lecia u stóp zamku oraz na spacery po pięknym wiśnickim Rynku.


Regulamin dla zwiedzających w okresie pandemii Cowid-19
Muzeum Ziemi Wiśnickiej – Zamek w Wiśniczu

Zwiedzanie tras turystycznych odbywa się tylko indywidualnie. Usługa zwiedzania w grupach z przewodnikiem dla turystów indywidualnych została zawieszona do odwołania.

Zwiedzanie dla grup zorganizowanych wymaga indywidualnych uzgodnień i określenia zasad z dyrekcją Muzeum Ziemi Wiśnickiej.

W jednym czasie na terenie zamku nie może przebywać więcej niż 86 zwiedzających. W przypadku większej ilości osób chętnych do zwiedzania zamku, Muzeum Ziemi Wiśnickiej zastrzega sobie prawo do wprowadzenia okresowego limitu czasu zwiedzania.

Wszystkie osoby przebywające na terenie dziedzińca zewnętrznego zamku (w obrębie murów) oraz zwiedzające trasy turystyczne zobowiązane są do noszenia maseczek lub innego rodzaju zasłaniania ust i nosa. Nieprzestrzeganie tego przepisu skutkować będzie przerwaniem zwiedzania i wyproszeniem danej osoby z terenu zamku. W takim przypadku kasa zamku nie dokona zwrotu opłaty za bilet. Zasłonięcie nosa i ust nie dotyczy:

 • dzieci do 4 lat,
 • osób, które mają problemy z oddychaniem (okazanie orzeczenia lub zaświadczenia nie jest wymagane),
 • osób, które same nie mogą założyć lub zdjąć ochrony z twarzy z powodu stanu zdrowia (okazanie orzeczenia lub zaświadczenia nie jest wymagane).

Na terenie dziedzińca zewnętrznego zamku (w obrębie murów), na trasach turystycznych oraz na parkingu, zwiedzający zobowiązani są utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi.

Wyłączeni z tego obowiązku są:

 • rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia),
 • osoby wspólnie mieszkające lub gospodarujące,
 • osoby niepełnosprawne, niemogące się samodzielnie poruszać, osoby z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego i ich opiekunowie.

Dzieci i młodzież do 13. roku życia nie mogą przebywać na terenie Zamku w Wiśniczu bez opieki rodzica, opiekuna prawnego lub osoby dorosłej.

Przed wejściem na teren dziedzińca zewnętrznego zamku (w obręb murów) każda osoba ma obowiązek dezynfekcji rąk. Dozownik z płynem dezynfekującym znajduje się w bramie wejściowej zamku.

Obowiązek dezynfekcji rąk obowiązuje zwiedzających także każdorazowo po skorzystaniu z toalet na terenie zamku. Dozowniki z płynem dezynfekującym znajdują się w każdej z toalet. W toaletach w dozownikach z mydłem znajduje się mydło ze środkiem bakteriobójczym.

W kasie zamku mogą przebywać jednocześnie maksymalnie 3 osoby.

Na trasach turystycznych zabrania się zwiedzającym dotykania eksponatów, obrazów, plansz oraz siadania na krzesłach i sofach.

Na terenie zamku i na trasach turystycznych wszyscy zwiedzający zobowiązani są do bezwzględnego stosowania się do uwag i wskazań pracowników zamku i służb ochrony.

Zwiedzanie Trasy Podziemnej i Wystawy Średniowiecznych narzędzi tortur odbywa się tylko pod nadzorem pracownika zamku i o określonych godzinach. Jednorazowo na trasie nie może przebywać więcej niż 15 osób.

Godziny wejść na Trasę Podziemną i Wystawę Średniowiecznych narzędzi tortur:

 • w dni powszednie (wtorek – piątek) o godz.10:00, 12:00, 14:00,
 • soboty, niedziele i święta o godz.11:00, 13:00, 15:00, 17:00.

Muzeum Ziemi Wiśnickiej zastrzega sobie prawo do zmiany powyższych godzin z uwagi np. na sytuację epidemiczną lub do czasowego zamknięcia Trasy Podziemnej i wystawy Średniowiecznych narzędzi tortur a także do czasowego wstrzymania, bądź ograniczenia zwiedzania zamku.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

wrzesień, 2022

X