Od wtorku będzie można zwiedzać Muzeum w Bochni

-

Od 2 czerwca ekspozycje Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni będą otwarte w normalnych godzinach: wtorek, środa, piątek od 10.00 do 16.00, czwartek 11.30-19.30, sobota i niedziela 12.00-16.00 (w niedziele wstęp wolny).

Oczywiście wszystko przy zachowaniu zasad określonych w regulaminie zwiedzania:

  1. Zwiedzanie w grupach maksymalnie pięcioosobowych będzie możliwe dla rodzin, w odstępach czasowych, tak by poszczególne sale były w momencie zwiedzania do dyspozycji dla jednej rodziny.
  2. W przypadku osób ze sobą niespokrewnionych preferowane jest zwiedzanie indywidualne. Zwiedzanie grupowe dopuszczalne jest w grupach maksymalnie pięcioosobowych, z zachowaniem wymaganego odstępu min. 2 metrów. Za wyjątkiem ekspozycji znajdujących się na parterze Muzeum, gdzie w sali mogą przebywać jednocześnie 2 osoby.
  3. Obowiązek stosowania przez wszystkie wchodzące do Muzeum osoby płynu odkażającego ręce, znajdującego się w dozownikach w strefie wejścia do budynku lub używania rękawiczek ochronnych.
  4. Obowiązek stosowania przez Zwiedzających osłon ust i nosa (maseczki, chusty, przyłbice).
  5. Obowiązek zachowywania przez Zwiedzających wymaganej odległości min. 2 metrów od innych osób.
  6. Nadal obowiązuje zawieszenie do odwołania lekcji muzealnych, spotkań, odczytów, koncertów, wernisaży.
  7. Udostępnianie księgozbioru następuje indywidualnie po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu z bibliotekarzem oraz pod warunkiem zachowanie reżimu sanitarnego (dezynfekcja oraz stosowanie środków ochrony: rękawiczki, maseczki).

Ponadto na stronie internetowej Muzeum znajduje się nowa ekspozycja wirtualna „Motyw dziecka w sztuce w zbiorach Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni” (link TUTAJ), a także obszerne, bogato ilustrowane teksty o partnerskim mieście Bochni Kieżmarku – jego dziejach i zabytkach (link TUTAJ) i o Bardejowie (link TUTAJ). Walorem obu tekstów jest to, że zostały napisane przez świetnych znawców tych miast (Erika Cintulova – dyrektor Muzeum w Kieżmarku i Frantisek Gutek – dyrektor Muzeum w Bardejowie) i dostarczają informacji z tzw. pierwszej ręki. Teksty przetłumaczył i bogato zilustrował Jan Flasza.

Z kolei na 18 czerwca zaplanowano pierwsze po dłuższej przerwie Czwartkowe Spotkanie Muzealne: Jan Flasza (Muzeum w Bochni) – „Przez Bochnię na Ziemie Odzyskane. Powojenne problemy migracyjne”.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2022

X