OZE w Gminie Bochnia. Rusza instalacja solarów i fotowoltaiki

-

Trwa realizacja projektu budowy instalacji odnawialnych źródeł energii w Gminie Bochnia. Wartość projektu to ponad 1,5 mln zł z czego ok. 60% to środki unijne.

W kwietniu została podpisana umowa z wykonawcą na dostawę i montaż wraz z uruchomieniem instalacji solarnych na prywatnych nieruchomościach mieszkańców Gminy Bochnia. Wartość umowy 0,4 mln zł. Zgodnie z harmonogramem przedstawionym przez wykonawcę instalacje zostaną wykonane w okresie czerwiec-lipiec 2020 roku.

Z kolei w maju została podpisana umowa na dostawę i montaż wraz z uruchomieniem instalacji fotowoltaicznych na prywatnych nieruchomościach mieszkańców Gminy Bochnia. Wartość umowy 1,3 mln zł. Zgodnie z harmonogramem termin wykonania instalacji to: czerwiec – lipiec 2020 dla mocy od 7,28 kW do 10,08 kW oraz październik – grudzień 2020 r. dla mocy od 1,12 kW do 6,16 kW.

– Obie umowy są realizowane w ramach „Partnerskiego projektu budowy instalacji odnawialnych źródeł energii dla gmin województwa małopolskiego” – informuje Marek Bzdek, wójt Gminy Bochnia.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

lipiec, 2022

X