Powiat: Blisko 2 tys. podpisów na Trzaskowskiego. Ile było dla Dudy?

-

Działaczom Koalicji Obywatelskiej udało się zebrać w całym powiecie bocheńskim w sumie blisko 2 tys. podpisów na listach poparcia dla Rafała Trzaskowskiego – dowiedział się Bochnianin.pl Choć to prawie 4 razy mniej, niż wiosną zebrali dla swojego kandydata zwolennicy Andrzeja Dudy, w KO uważają to za duży sukces.

Rafał Trzaskowski zastąpił w wyścigu do fotela prezydenckiego Małgorzatę Kidawę-Błońską po tym, jak nie odbyły się wybory zaplanowane na 10 maja. Ale aby móc rywalizować z innymi kandydatami, musi wylegitymować się poparciem co najmniej 100 tys. obywateli. Po wyznaczeniu nowej daty wyborów, dostał na zebranie podpisów tydzień. Termin upłynie w środę 10 czerwca.

Dlatego od kilku dni w szeregach zwolenników Rafała Trzaskowskiego panuje duża mobilizacja. W sobotę informowaliśmy, że sporym zainteresowaniem cieszyła się zbiórka podpisów zorganizowana w sąsiedztwie Hali Gazaris w Bochni. Dziś już wiemy, że w całym powiecie bocheńskim przez te parę dni na listach podpisało się w sumie ok. 2 tys. osób. W sąsiednim powiecie brzeskim zebrano ok. 1,2 tys. podpisów.

Czy to dużo? Walczącego o reelekcję Andrzeja Dudę wsparło w ten sposób prawie 4 razy więcej mieszkańców naszego powiatu (podpisy zbierano w lutym i marcu). Na listach poparcia podpisało się wtedy 7651 osób.

Działacze KO na pytanie, czy 2 tys. podpisów dla Rafała Trzaskowskiego to dobry wynik, odpowiadają jednak: – Jak na kilka dni, w czasie pandemii, na TYM obszarze… No raczej!

Wszystko wskazuje na to, że warunek 100 tys. podpisów kandydatowi Koalicji Obywatelskiej uda się spełnić. Dziś ogłoszono, że w samej Małopolsce działacze zebrali 125 tys. podpisów.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2022

X