Odwołano tegoroczną edycję Biegu Majora Bacy

-

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni poinformował o odwołaniu XXVII Memoriałowego Biegu Majora Bacy, który miał odbyć się 2 sierpnia 2020 roku.

Decyzja została podjęta w związku z panująca sytuacją pandemiczną. Obecne warunki i obostrzenia związane z koronawirusem uniemożliwiają nam przeprowadzenie tej imprezy sportowej w dotychczasowej formule. Jesteśmy jednak pełni nadziei i zapraszamy biegaczy na start w Bochni – Chodenicach za rok – mówi Sabina Bajda, dyrektor MOSiR Bochnia.


Memoriałowy Bieg Majora Bacy to impreza międzynarodowa, organizowana od dwudziestu kilku lat w ramach uroczystości związanych z uczczeniem pamięci lokalnego bohatera majora Jana Antoniego Kaczmarczyka, partyzanta AK zastrzelonego przez hitlerowców. Ta cykliczna impreza łączy ze sobą walory sportowe i zdrowotne wraz z edukacyjnymi i historycznymi, dając możliwość szczególnego uczczenia tych ważnych dla lokalnej historii wydarzeń. Życiorys Majora Bacy można przeczytać TUTAJ.

XXVII Memoriałowy Bieg Majora Bacy miał odbyć się (jak co roku) w pierwszą niedzielę sierpnia. W ramach imprezy planowany był bieg główny dla dorosłych, a także biegi dla dzieci i młodzieży. Biegom towarzyszył rodzinny „Piknik nad Rabą”.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2022

X