Po powodzi Gmina Łapanów szacuje straty na 17 mln zł

-

Ze wstępnych szacunków urzędników w Łapanowie wynika, że straty w infrastrukturze drogowej oraz mieniu należącym do gminy, które powstały w wyniku gwałtownej niedzielnej powodzi, mogą wynieść aż 17 mln zł.

W nocy z soboty na niedzielę wezbrane wskutek ulewnego deszczu wody Stradomki przelały się przez wały i zalały centrum Łapanowa. Podtopionych zostało kilkadziesiąt domów, budynki gospodarcze, sklepy, punkty usługowe, trzeba było ewakuować 48 osób.

Fala powodziowa spowodowała duże zniszczenia. W rozmowie z dziennikarzami wójt gminy Łapanów Andrzej Śliwa wyliczał: – Jeżeli chodzi o infrastrukturę gminną, zniszczone są: drogi, szkoła i boiska wielofunkcyjne w Grabiu, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji, trzy przepompownie ścieków i przepompownia wody, przedszkole, dom kultury i biblioteka. Szacujemy, że straty wyniosą ok. 17 mln zł…

To tylko straty w mieniu gminnym, a poszkodowani są przecież także przedsiębiorcy oraz właściciele domów.

Wójt Andrzej Śliwa zwraca uwagę, że sytuacja finansowa gminy nie jest najlepsza i bez wsparcia ze strony państwa samorząd nie będzie w stanie sam odbudować zniszczeń.


Tak fala powodziowa przechodziła przez kemping w sąsiedztwie zalewu w Łapanowie:

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

lipiec, 2022

X