R e k l a m a

Planty w Bochni. Urzędnicy wyłonili wykonawcę przebudowy kuźni i lodowni

-

Bocheński magistrat rozstrzygnął przetarg na przebudowę i remont budynków dawnej kuźni i lodowni na Plantach Salinarnych w Bochni. Wygrała firma „PROFIT” z Krakowa, która za wykonane prace chce prawie 4 mln zł.

Było to czwarte postępowanie dotyczące tej inwestycji. Pierwsze ogłoszono w październiku 2018 roku. W dwóch pierwszych przetargach wszystkie oferty przekraczały zakładany budżet. W trzecim było lepiej, ale urzędnicy odrzucili prawie wszystkie oferty. Została tylko jedna, która była zbyt droga.

W najnowszym postępowaniu złożono osiem ofert. Jako zwycięzcę przetargu wskazano firmę „PROFIT” S.C. R. Nowak, J. Wietecha, M. Wietecha, os. Złotego Wieku 21/58, 31-617 Kraków, która złożyła ofertę na 3 960 800,83 zł (najniższa ze wszystkich).

Termin realizacji inwestycji przewidziano na 30 września 2021 r.

Bocheński magistrat uzyskał na to zadanie ok. 2 mln zł unijnej dotacji.


W zakres inwestycji wchodzi przebudowa i remont budynków dawnej kuźni i lodowni na Plantach Salinarnych w Bochni przy ul. Orackiej nr 2 i 4 wraz z instalacjami wewnętrznymi: elektryczną, teletechniczną, gazową wraz z kotłownią gazową, wodno-kanalizacyjną, centralnego ogrzewania, wentylacji mechanicznej i grawitacyjnej połączoną ze zmianą sposobu ich użytkowania na budynki usługowe (ma powstać m.in. kawiarnia, punkt informacji turystycznej i publiczna toaleta), budowę przyłączy do tych budynków oraz zagospodarowanie terenu wokół budynków.

Tak te budynki mają wyglądać po modernizacji:

Teraz kuźnia i lodownia wyglądają tak:

Lokalizacja obiektów:

źródło: Google Maps / opracowanie własne

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc