Prawie 4 tys. uczniów z powiatowych szkół zakończyło rok szkolny

-

3845 uczniów w szkołach Powiatu Bocheńskiego zakończyło dziś rok szkolny 2019/2020. W związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 w większości szkół nie odbyły się uroczyste akademie i uczniowie spotkali się tylko z wychowawcami odbierając świadectwa. Starosta bocheński nie mógł osobiście pogratulować społeczności szkolnej, dlatego skierował z tej okazji list gratulacyjny.

Liczba uczniów w podziale na szkoły:

  • I LO w Bochni – 725;
  • II LO w Bochni – 282;
  • ZS Nr 1 w Bochni – 1304;
  • ZS Nr 2 w Bochni – 595;
  • ZS Nr 3 w Bochni – 615;
  • CKZiU w Łapanowie – 205;
  • SOSW w Bochni – 128.

„Drodzy Uczniowie!

Dziś zakończenie roku szkolnego, szczególnego z uwagi na pandemię, która opanowała bez mała cały świat. Był to czas wzmożonego wysiłku, samodyscypliny i niejednokrotnie dużych wyrzeczeń. Teraz nadchodzi dla Was moment podsumowania swoich dokonań i bilansu wiedzy, którą zdobyliście. Jestem przekonany, że czas spędzony w szkole, jak również czas nauki zdalnej upłynął Wam w miłej i przyjaznej atmosferze.

Rok ten był szczególnie ważny dla uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczęli naukę w murach tej Szkoły. Mam nadzieję, że dzięki wsparciu Waszych Wychowawców i Nauczycieli, a także Waszych starszych koleżanek i kolegów jesteście już w pełni wdrożeni do pokonywania kolejnych etapów ścieżki edukacyjnej, którą wybraliście.

Życzę Wam wszystkim sukcesów, wiary we własne siły, jak również tego, aby długo oczekiwany czas wakacji przyniósł Wam zasłużony odpoczynek i dużo radości.

Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele, Wychowawcy i Pracownicy Szkoły!

Albert Einstein mawiał: „Wielkim kunsztem wykazuje się nauczyciel, który potrafi sprawić, że twórcze wyrażanie siebie i nabywanie wiedzy staje się źródłem radości”.

Słowa te nabierają szczególnego znaczenia, zwłaszcza w obecnym czasie, gdzie Wasza pełna zaangażowania postawa pozwoliła bez przeszkód rozwijać uczniom swoje zdolności i talenty oraz kroczyć po wybranej ścieżce edukacyjnej. Za Wasz wysiłek i poświęcenie, za byciem drogowskazem na skomplikowanej drodze wychowywania i nauczania młodego pokolenia, za życzliwość, przychylność i wsparcie bardzo Wam dziękuję. Myślę, że wszystkim nam udało się zdać ten trudny życiowy egzamin.

Mam nadzieję, że okres wakacji zregeneruje Wasze siły i pozwoli dalej efektywnie i skutecznie realizować proces dydaktyczno-wychowawczy.

W tym miejscu dziękuję również całemu personelowi administracyjnemu i pomocniczemu za zaangażowanie w prace na rzecz Szkoły.

Drodzy Rodzice!

W ślad za Fiodorem Dostojewskim powtórzę „Podstawową siłą pedagogiczną jest dom rodzinny”. Jesteście Państwo najważniejszym elementem w procesie wychowania i nauczania swoich dzieci. Rok ten był dla nich szczególnie trudnym okresem, w którym sukcesy niejednokrotnie przeplatały się z problemami. Na duże słowa uznania zasługuje Wasza postawa, pełna wsparcia i zrozumienia dla tej skomplikowanej sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy. Dziś, po otrzymaniu przez Wasze dzieci promocji do kolejnej klasy, możecie Państwo czuć uzasadnioną dumę. Za cały trud włożony w wychowanie i edukację Waszych dzieci, za wsparcie i opiekę składam Wam gorące podziękowania.

Szanowni Państwo!

Życzę Wszystkim samych pięknych chwil oraz udanych wakacji i miejmy nadzieję do zobaczenia we wrześniu w murach naszych szkół!”.

Starosta Bocheński
Adam Korta

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2022

X