R e k l a m a

Gwałtowne ulewy nad południem powiatu. Starosta ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe – ZDJĘCIA, WIDEO

-

Gwałtowne ulewy przeszły dziś po południu nad południowymi gminami powiatu bocheńskiego. W krótkim czasie z nieba spadły ogromne ilości wody powodując liczne podtopienia. Lokalne strumienie i potoki wezbrały, zalane zostały drogi. Strażacy mają pełne ręce pracy przy usuwaniu skutków nawałnic. Starosta bocheński ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe, a władze Łapanowa ostrzegają przed wysoką wodą w Stradomce.

O skali opadów mówią odczyty ze stacji meteo należącej do IMGW w Rozdzielu (gmina Żegocina). Po godz. 14:00 w kilkanaście minut spadło tam ponad 20 litrów wody na metr kwadratowy. Kolejna ulewa przyszła 2 godziny później – w równie krótkim czasie spadło jeszcze więcej wody: kolejne 32 litry na metr kwadratowy!

W związku z intensywnymi opadami deszczu, znaczącym wezbraniem rzek i potoków o godz. 16.30 Adam Korta starosta bocheński ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe na terenie powiatu bocheńskiego w gminach: Żegocina, Lipnica Murowana, Łapanów.

Władze Łapanowa, który zaledwie tydzień temu został dotknięty przez powódź, wydały ostrzeżenie, że istnieje zagrożenie znaczącego wezbrania wód w rzekach Tarnawka i Stradomka, a co za tym idzie ponownego przelania się wody przez wały. Śledzenie sytuacji na Stradomce utrudnia fakt, że zeszłotygodniowa powódź uszkodziła automatyczny wodowskaz przekazujący co 10 minut bieżące odczyty.

Wezbrany potok w Łąkcie Górnej:

Jeżeli posiadacie zdjęcia lub wideo dokumentujące przebieg/skutki zjawiska i uznacie, że warto pokazać je innym, prosimy o ich przesłanie: [email protected], WhatsUp: 694 393 841, facebook.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia