Bochnia. Kilkadziesiąt osób na wiecu poparcia dla Andrzeja Dudy – ZDJĘCIA i WIDEO

-

Działacze i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości zebrali się w środę po południu przy szybie Sutoris w Bochni, aby wyrazić swoje poparcie dla Andrzeja Dudy, który w drugiej turze wyborów prezydenckich będzie rywalizował z Rafałem Trzaskowskim.

W wydarzeniu wzięli udział przede wszystkim sygnatariusze apelu do mieszkańców Ziemi Bocheńskiej, w którym zachęcali do głosowania w wyborach prezydenckich na Andrzeja Dudę (PiS). Treść apelu oraz pełna lista sygnatariuszy – TUTAJ.

Wśród zebranych byli m.in. poseł Stanisław Bukowiec, burmistrz Bochni Stefan Kolawiński, przewodniczący rady miasta Bogdan Kosturkiewicz, radny wojewódzki Piotr Dziurdzia, czy Krzysztof Kokoszka, konkurent obecnego burmistrza w drugiej turze ostatnich wyborów samorządowych.

Ten bardzo dobry wynik pana prezydenta – ponad 43 proc. poparcia – nie powinien nas uśpić. W tej chwili, przynajmniej ja tak uważam, zaczyna działać hasło „siła złego na jednego”, „bij mistrza” itp. Przed nami naprawdę ciężka batalia, bo jeżeli weźmie się pod uwagę połączenie tych sił, które mogą stanowić przeciwwagę dla spokoju, rozwoju, prezentowania tych wartości, które do tej pory mieliśmy za priorytet, to wówczas okaże się, że wcale nie musi być tak łatwo, że może być całkiem pod górkę – powiedział Stefan Kolawiński, burmistrz Bochni, podkreślając, że w drugiej turze „każdy głos będzie się liczył”.

Spotkanie zakończyło się zbieraniem podpisów pod listem skierowanym do Andrzeja Dudy. W treści zawarto m.in. gratulacje za wynik osiągnięty w pierwszej turze wyborów, a także zaproszenie do wizyty w Bochni w ramach odbywającej się kampanii.

Druga tura wyborów, w której urzędujący prezydent rywalizować będzie o głosy wyborców z Rafałem Trzaskowskim (Koalicja Obywatelska) odbędzie się 12 lipca.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2022

X