Nowa karetka z „tarczy” w bocheńskim szpitalu – ZDJĘCIA

-

W poniedziałek uroczyście przekazano nową karetkę dla Szpitala Powiatowego w Bochni. Sprzęt zakupiono ze środków Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej.

Przy bocheńskim szpitalu funkcjonuje pięć Zespołów Ratownictwa Medycznego. Nowy ambulans zastąpi wysłużony pojazd, który na swoim liczniku ma ponad pół miliona kilometrów.

W ciągu roku zespoły ratownictwa medycznego interweniują ponad 7 tysięcy razy przejeżdżając ponad 200 tys. km – zwrócił uwagę podczas uroczystości Jarosław Kycia, dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni.

Nowy Mercedes 319 CDI to mała intensywna terapia. Pojazd ma wszystko co potrzebne, aby pomóc pacjentowi w stanie zagrożenia życia. Ambulans jest wyposażony zgodnie z wymogami systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego m.in. w nosze, krzesło kardiologiczne, defibrylator i respirator, plecaki ratownicze i torby pediatryczne.

Dodatkowo karetka ma na pokładzie urządzenia do mechanicznej kompresji klatki piersiowej, które są niezwykle pomocne w trakcie akcji resuscytacyjnych. Pojazd, w związku z trwającą epidemią koronawirusa SARS-CoV-2, jest też wyposażony w fumigatory, czyli aparaturę do dezynfekcji.

Ten ambulans to kolejna nowa karetka, która w ostatnim czasie trafiła do Bochni. Poprzednią zakupiono z funduszy Ministerstwa Zdrowia (w listopadzie 2019 r.).


Małopolska Tarcza Antykryzysowa to 736,5 mln zł na walkę z COVID-19 oraz łagodzenie skutków pandemii dla małopolskiej gospodarki oraz wsparcia mieszkańców. Pieniądze pochodzą z Funduszy Europejskich oraz budżetów państwa i województwa.

Pomoc w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej obejmuje m.in. 120 mln zł w pakiecie medycznym dla małopolskich szpitali i jednostek zdrowia na sprzęt i wyposażenie niezbędne do skutecznej walki z pandemią. Szpital Powiatowy w Bochni otrzymał prawie 2 mln zł.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2023