R e k l a m a

Tankował i uciekał bez płacenia. Złodziej paliwa z Gminy Bochnia zatrzymany – WIDEO

-

33-letni mieszkaniec gminy Bochnia został zatrzymany przez policjantów z sąsiedniego powiatu po kradzieży rozbójniczej, której dokonał na stacji benzynowej w Niegardowie (powiat proszowicki). Sprawca tankował nie płacąc także na innych stacjach benzynowych w Małopolsce.

29 czerwca w godzinach wieczornych, na teren stacji benzynowej w Niegardowie wjechał samochód marki Hyundai. Kierujący nim młody mężczyzna już podczas tankowania dziwnie się zachowywał, co zwróciło uwagę pracownika stacji, który wyszedł na zewnątrz i skierował się z stronę pojazdu klienta. Zobaczył, że zarówno tablica rejestracyjna jak nalepka kontrola na szybie pojazdu są zakryte kartką i  zorientował się, że może dojść  do kradzieży.

Tymczasem kierowca po zakończeniu tankowania wsiadł do samochodu i zaczął odjeżdżać – nie płacąc za paliwo. Pracownik stacji próbował uniemożliwić złodziejowi ucieczkę i otworzyć drzwi kierowcy by wyrwać kluczyki ze stacyjki. Sprawca usiłując się uwolnić odjechał pełnym gazem wywracając pracownika.

Sprawą zajęli się kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Proszowicach.  Szybko ustalili, że sprawca to mieszkaniec gminy Bochnia, który posługiwał się pożyczonym pojazdem.

2 lipca mężczyzna został zatrzymany na terenie gminy Radziemice (powiat proszowicki). Podczas zatrzymania wraz z 33-latkiem była 30-letnia kobieta, mieszkanka Krakowa, u której w trakcie przeszukania policjanci znaleźli susz roślinny. Po wykonaniu testu narkotykowego okazało się, że jest to marihuana. Kobieta usłyszała zarzut posiadania środków odurzających za co grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat. 

3 lipca zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Kraków – Nowa Huta, gdzie usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej ( art. 281 KK ). Za popełniony czyn grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat. Prokurator zastosował wobec podejrzanego  policyjny dozór.

Jak ustalili śledczy, 33-latek od kilku tygodni dokonywał kradzieży na innych stacjach paliw województwa małopolskiego. Był m.in. poszukiwany przez Komisariat Policji w Słomnikach, gdzie dokonał szeregu kradzieży tego typu. Zatem w najbliższym czasie, podejrzany  usłyszy kolejne zarzuty za popełnione przestępstwa.  

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia