R e k l a m a

Wraca akcja „Makulatura na misje”

-

Po długiej przerwie spowodowanej załamaniem się rynku skupu makulatury wraca akcja „Makulatura na misje”. Pierwszą w tym roku zbiórka zostanie przeprowadzona przy kościele św. Pawła Apostoła w Bochni za tydzień 18 lipca 2020r (sobota) w godzinach od 7.00-16.00. 

Cały dochód, za zebrany surowiec wtórny wspomoże kontynuację budowy Centrum Dziecka, „Cite de la vie – Mere Josepha” w bardzo biednej dzielnicy Cariere w stolicy Kamerunu Yaounde.

– Liczymy na państwa niezawodną pomoc podczas lipcowej zbiórki makulatury, każdy rodzaj zużytego papieru i tektury, który jest nam nie potrzebny, przybliży Siostry Pasjonistki do realizacji dzieła pomocy dzieciom w większości mieszkających na ulicach Kamerunu – mówi Maria Ślusarz ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich przy parafii św. Pawła Ap. w Bochni.

– Przypomnę, że dzięki wielkiemu zaangażowaniu w zbiórki makulatury mieszkańców Bochni, ziemi bocheńskiej i okolicznych powiatów, w kwietniu 2017r została oddana do użytku studnia głębinowa im. Filipa Adwenta, która bardzo poprawiła warunki życiowe mieszkańców przedmieścia Yaounde i pozwoliła przystąpić do budowy Centrum Dziecka.

Aktualnie powstał już pierwszy budynek Centrum (zdjęcie) w stanie surowym. Siostry zbierają środki na wykończenie i wyposażenie.

Jest też możliwość wcześniejszego dostarczenia makulatury do bazy firmy recyklingowej EKOMBUD, znajdującej się przy ul. Partyzantów 7 – wjazd od ul. Gazowej – pierwsza brama po lewej stronie. 

Poświadczenie przekazania makulatury można oddać organizatorom w dniu zbiórki.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

grudzień, 2023