Na Wiśle w Świniarach powstanie tymczasowy most

-

Na styku powiatu bocheńskiego i proszowickiego powstanie most pontonowy. Przeprawa będzie zlokalizowana pomiędzy Świniarami a Sierosławicami, w miejscu gdzie przed laty funkcjonował prom. W tej sprawie starosta bocheński Adam Korta podpisał w Nowym Brzesku list intencyjny z innymi samorządowcami.

Na mapie zaznaczono po lewej na czerwono remontowany most, który jest teraz zamknięty, a po prawej na niebiesko miejsce planowanego mostu pontonowego. / źródło: Google Maps / opracowanie własne

Na początku lipca z powodu remontu zamknięto most na Wiśle w Nowym Brzesku, który łączył powiaty bocheński i proszowicki. Aby obecnie dostać się na drugi brzeg mieszkańcy muszą nadkładać blisko 40 km.

Przedostanie się z terenu powiatu proszowickiego na teren powiatu bocheńskiego jest bardzo skomplikowane. Wykonanie tej tymczasowej przeprawy bardzo poprawi komunikację – mówi Adam Korta, starosta bocheński.

W najbliższą środę wojsko postawi most pontonowy, który zapewni mieszkańcom możliwość przeprawy przez Wisłę. Będzie on funkcjonowała do czasu zakończenia remontu mostu w Nowym Brzesku, czyli do końca sierpnia.

Koszt ustawienia tymczasowej przeprawy to 160 tys. zł. Inwestycję sfinansują wspólnie samorządy: Województwa Małopolskiego, Powiatu Bocheńskiego, Powiatu Proszowickiego, Gminy Drwinia i Gminy Nowe Brzesko.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

maj, 2023