Koronawirus. Znaczący wzrost zachorowań w Małopolsce

-

Sanepid poinformował dziś o nowym ozdrowieńcu z powiatu bocheńskiego. Na COVID-19 na Bocheńszczyźnie choruje jeszcze 5 osób, ale w ostatnim czasie w Małopolsce notuje się znaczącą liczbę nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Od początku pandemii w powiecie bocheńskim potwierdzono 152 przypadki zakażenia koronawirusem. We wtorek sanepid poinformował o nowym ozdrowieńcu, więc liczba aktywnych przypadków zakażenia (osób chorych) zmniejszyła się do 5.

Zdecydowanie gorzej jest w innych powiatach województwa małopolskiego. Od początku lipca w całej Małopolsce przybyło 385 nowych przypadków zakażenia, co daje średnio 28 na dzień. W tym samym czasie 181 osób uznano za wyleczone, a 2 zmarły. Liczba aktywnych przypadków zakażenia (osób chorych) zwiększyła się więc o 202. Źródłem nowych zachorowań jest m.in. uroczystość pogrzebowa w Zakopanem.

W ciągu ostatniej doby potwierdzono 44 nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w Małopolsce. To 14 kobiet i 30 mężczyzn, w wieku od 11 miesięcy do 80 lat, z powiatu nowosądeckiego (15 osób), wadowickiego (7), Nowego Sącza (5), Krakowa (5), powiatu suskiego (4), limanowskiego (3), tatrzańskiego (2), wielickiego (1), krakowskiego (1) i oświęcimskiego (1). Aktualnie 10 osób jest hospitalizowanych, a pozostałe przebywają w izolacji.

Zanotowano również 33 nowych ozdrowieńców. To 13 kobiet i 20 mężczyzn, w wieku od 2 do 85 lat, z powiatu tarnowskiego (16 osób), suskiego (5), Krakowa (4), powiatu chrzanowskiego (3), krakowskiego (2), bocheńskiego (1), myślenickiego (1) i proszowickiego (1).

Poinformowano też o śmierci 76-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu wadowickiego, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarły miał choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19.


Aktualne dane z powiatu bocheńskiego:

  • potwierdzona liczba zakażeń: 152;
  • aktywne zakażenia (osoby chore): 5 (izolacja 5, hospitalizacja 0);
  • ozdrowieńcy: 142;
  • zgony: 5 (w tym 3 COVID-19);
  • kwarantanna: 155.

Aktualne dane z województwa małopolskiego:

Liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie małopolskim wynosi obecnie 2130 (aktywnych zakażeń: 676), w tym:

  • zgony COVID-19: 46;
  • zgony z innych przyczyn niż COVID-19: 5;
  • wyleczeni: 1403;
  • osoby hospitalizowane mające dodatni wynik: 116;
  • osoby izolowane mające dodatni wynik: 560.

Aktualna liczba osób objętych kwarantanną w województwie małopolskim: 5914.

Liczba badań w kierunku SARS-CoV-2 wykonanych w laboratoriach współpracujących z WSSE w Krakowie w ostatnich 24 godzinach: 1605 (poprzednia doba – 631 badań).

Dotychczasowa liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w Polsce: 38 457/1 588 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Zobacz też: www.bochnianin.pl/koronawirus/.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

Policja w Bochni: Będą wzmożone kontrole noszenia maseczek

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bochni przypominają o obowiązku zakrywania nosa i ust w środkach komunikacji, jak również we wszelkiego rodzaju placówkach...

Podziękowanie

Wyrażam głęboki szacunek i wdzięczność dla personelu medycznego Oddziału Chorób Wewnętrznych II Szpitala Powiatowego w Bochni. W szczególności dla...

Nielegalny cross w Puszczy Niepołomickiej

W sobotę 25 lipca około godziny 20:00, motocyklowy patrol Straży Leśnej Nadleśnictwa Niepołomice, zauważył quada i motocykl typu Cross włączające się do...

Bochnia. W sierpniu szkolenia na strzelnicy dla dzieci i młodzieży

Wychodząc naprzeciw rosnącemu zainteresowaniu strzelectwem - również z broni palnej bocznego zapłonu - Organizacja Powiatowa Ligi Obrony Kraju w Bochni przygotowała na...

Koronawirus. Są wyniki testów podopiecznych DPS w Bochni. Fałszywe „plusy”?

Do Bochni dotarły dziś wyniki 63 podopiecznych domu dla osób przewlekle chorych psychicznie w miejscowym DPS. Wymazy od wszystkich pobrano po tym,...

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Podziękowanie

Wyrażam głęboki szacunek i wdzięczność dla personelu medycznego Oddziału Chorób Wewnętrznych II Szpitala Powiatowego w Bochni. W szczególności dla...

CO? GDZIE? KIEDY?

sierpień, 2020

22,195FaniLubię
813ObserwującyObserwuj
526SubskrybującySubskrybuj
X