Bochnia. Uwaga kierowcy! Już RUCH OKRĘŻNY na skrzyżowaniu przy straży pożarnej

-

Od dziś na skrzyżowaniu ulic Trudnej, Brzeskiej, Krzeczowskiej oraz Poniatowskiego w Bochni obowiązuje ruch okrężny. – Prosimy wszystkich uczestników ruchu drogowego o stosowanie się do oznakowania i zachowanie szczególnej ostrożności w tym miejscu – apelują urzędnicy.

Przez kilka ostatnich nocy (aby nie blokować tego bardzo ruchliwego skrzyżowania w ciągu dnia) na jezdni zostały wymalowane nowe znaki poziome, pojawiły się też odpowiednie znaki pionowe, w tym dodatkowe większe tablice informujące o zmianie organizacji ruchu.

Aby zapewnić bezpieczeństwo policja skierowała w to miejsce dodatkowe patrole. Całość prac przy skrzyżowaniu powinna się zakończyć do końca lipca.

– To skrzyżowanie jest od dawna newralgicznym miejscem. Najlepszym rozwiązaniem aby poprawić i upłynnić ruch, jest skrzyżowanie o ruchu okrężnym. W pierwszym etapie wprowadzamy ruchu wokół tych istniejących budynków, aby sprawdzić czy rzeczywiście ten ruch okrężny w tym miejscu daje zakładany efekt. Docelowym rozwiązaniem jest przejęcie tych nieruchomości i wykonanie w tym miejscu ronda. Apeluję do kierowców o ostrożną jazdę i stosowanie się do znaków – mówi Adam Korta, starosta bocheński.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2022

X