Futsal. Powiat będzie wspierał drużynę BSF

-

Starosta Bocheński Adam Korta podpisał z Rafałem Czają, prezesem Bocheńskiego Stowarzyszenia Futsalu list intencyjny o współpracy. W spotkaniu uczestniczył również Prezes zarządu firmy ABJ Sp z o. o. sp k Electric – głównego sponsora BSF Bochnia – Artur Maraj. Podpisany list zakłada, że Powiat Bocheński będzie promowany podczas spotkań rozgrywanych przez BSF w Pierwszej Ogólnopolskiej Lidze Futsalu. Jednocześnie zawodnicy zyskają możliwość treningów na obiektach sportowych należących do powiatu bocheńskiego.

Bocheńskie Stowarzyszenie Futsalu działa od 2012 i może się poszczycić wieloma sukcesami. Regularnie sięga po medale młodzieżowych mistrzostw Polski, jednocześnie osiąga bardzo dobre wyniki na arenie ogólnopolskiej w seniorskim futsalu.

W ubiegłym sezonie w grupie południowej Pierwszej Ogólnopolskiej Ligi Futsalu drużyna seniorów zajęła wysokie trzecie miejsce z tą samą ilością punktów, co wyprzedzające ją zespoły. Awans do ekstraklasy uzyskały dwa najlepsze zespoły ligi.

– Warto podkreślić, że sport jest źródłem uniwersalnych wartości. Powiat Bocheński wspiera różne działania dążące do kształtowania postaw sportowych i zdrowej rywalizacji. Życzę zawodnikom BSF jak najlepszych wyników – mówi starosta Adam Korta.

Bardzo cieszymy się z podpisanego porozumienia. Jest to dla nas ogromna nagroda za ciężką pracę. Mam nadzieję że nasz klub stanie się bardziej rozpoznawalny lokalnie i będzie spoiwem wielu inicjatyw sportowych w naszym powiecie. Sport jest ogromną wartością dzięki, której możemy rozwijać i kształtować wielu młodych ludzi. Mam również nadzieję że drużyna seniorska przyniesie wiele pozytywnych emocji mieszkańcom naszego powiatu – mówi prezes BSF Rafał Czaja.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2023