Most pontonowy na Wiśle już gotowy. Kiedy otwarcie dla ruchu?

-

W sobotę po południu oddział saperów z Dęblina połączył leżące po dwóch stronach Wisły powiaty bocheński i proszowicki montowanym tu od środy mostem pontonowym. Już wkrótce przeprawa zostanie udostępniona mieszkańcom.

Na początku lipca z powodu remontu zamknięto nieodległy most w Nowym Brzesku. Obecnie aby dostać się na drugi brzeg mieszkańcy muszą nadkładać blisko 40 km. To bardzo komplikuje codzienne funkcjonowanie, bo niektórzy do pracy dojeżdżają właśnie za rzekę.

Obiekt powstał na miejscu dawnej przeprawy promowej. Oprócz montażu samego mostu, żołnierze przy pomocy miejscowych druhów OSP zainstalowali także maszty oświetleniowe.

Dziś trwają ostatnie próby oraz montaż stosownego oznakowania. Przeprawa zostanie oddana do użytku najprawdopodobniej wieczorem, a najpóźniej od jutra.

Obiekt ma funkcjonować w tym miejscu do końca sierpnia – do czasu zakończenia remontu właściwego mostu w ciągu drogi wojewódzkiej. Gospodarzem przeprawy jest wojsko, a żołnierze będą pilnować bezpieczeństwa w tym miejscu 24 godziny na dobę.

Koszt ustawienia tymczasowej przeprawy to 160 tys. zł. Inwestycję finansują wspólnie samorządy: Województwa Małopolskiego, Powiatu Bocheńskiego, Powiatu Proszowickiego, Gminy Drwinia oraz Gminy Nowe Brzesko.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2023