Bochnia. Podczas sobotniej akcji zebrano prawie 40 ton makulatury

-

W sobotę 18 lipca 2020r po bardzo długiej przerwie odbyła się pierwsza w tym roku zbiórka makulatury na misje. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży surowca zostaną przeznaczone na budowę Centrum Dziecka w Kamerunie. Sobotnia akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Na placu przy kościele św. Pawła Apostoła, gdzie była prowadzona zbiórka, zostało zapełnionych 15 kontenerów, w których zmieściło się 27 040 kg zużytego papieru. Ponadto osoby indywidualne i instytucje przekazywały makulaturę bezpośrednio do bazy EKOM BUDU w ilości  12 530 kg. Łącznie zebraliśmy 39 570 kg, co dało  kwotę 5 935,50 zł. Cztery osoby przekazały darowiznę w wysokości 140,00 zł.

Tak więc konto budowy ośrodka zdrowia w Centrum Dziecka „Cite de vie – Mere Josepha w Yaounde – stolicy Kamerunu, wsparliśmy kwotą 6 075,50 zł. 

Tak zaskakująco dobry wynik zbiórki został osiągnięty dzięki zaangażowaniu ogromnej ilości osób z Bochni, Brzeska, ziemi bocheńskiej i ziemi wielickiej.

Do zbiórki makulatury oprócz osób prywatnych włączyły się szkoły i instytucje: Szkoła Podstawowa Nr 7 w Bochni, Szkoła Podstawowa w Grajowie, Szkoła Podstawowa w Wiatowicach, Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Brzesku, Zespół Szkół Nr 1 w Bochni, Akcja Katolicka przy parafii Matki Boskiej Fatimskiej w Kobylu, Studio K w Łapczycy, Przedsiębiorstwo Handlowe Dorota Michalik i Agata Maleska – Radwan, PAN PIOTR – Przeprowadzki, Galeria Rondo w Bochni, firma Lock-Tel, sklep Natalka w Grobli, Szpital Powiatowy w Bochni, Dom Pomocy Społecznej w Bochni, Parafia św. Mikołaja w Bochni.

Przy sprawnym odbiorze makulatury i umieszczaniu jej w kontenerach pracowali parafianie z parafii św. Pawła Ap. Wszystkim osobom, które tak ofiarnie wsparły Akcję i pracowały przy składaniu makulatury do kontenerów składamy gorące wyrazy wdzięczności.

– Szczególne podziękowania składamy bocheńskim instytucjom i portalom internetowym, które poprzez bezinteresowne umieszczanie plakatów i informacji o zbiórkach pomagają nam w nagłośnieniu akcji „Makulatura na misje” – mówi Maria Ślusarz ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich DT O/Bochnia przy parafii św. Pawła Apostoła. – Następna zbiórka makulatury uzależniona jest od koniunktury na tym rynku. Postaramy się ogłosić ją z dużym wyprzedzeniem.

Aktualnie powstał już pierwszy budynek Centrum w stanie surowym. Zebrane środki zostaną przeznaczone na wykończenie i wyposażenie pomieszczeń budynku.

Akcję można też wesprzeć wpłatą na konto:

Elżbieta Czesława Frąckiewicz,
ul. Henryka Sienkiewicza 24, 09-402 Płock
Credit Agricol Bank Polska S.A. 16 1940 1076 6592 0145 0000 0000
dopisując przeznaczenie ofiary: – na  budowę CENTRUM DZIECKA,

lub przekazując 1% podatku na KRS 0000331212 z dopiskiem:
„Na budowę CENTRUM DZIECKA w Kamerunie – K11″.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

grudzień, 2022