Proszówki. Złodziejski duet po raz kolejny usiłował okraść dyskont spożywczy

-

27 lipca około godz. 13.30, funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Bochni w czasie wolnym od służby przejeżdżając przez miejscowość Proszówki zauważył jak ze sklepu wybiegły dwie młode osoby a za nimi ruszył w pogoń pracownik ochrony. Funkcjonariusz podejrzewając że jest świadkiem ucieczki złodziei sklepowych skręcił za uciekającymi po czym po chwili zatrzymał swój samochód i kontynuował pościg pieszo. Po kilkuset metrach udało mu się zatrzymać młodego mężczyznę i kobietę.

Po chwili do policjanta dobiegł pracownik ochrony, a funkcjonariusz wezwał na miejsce patrol policji. Jak się okazało sklepowi złodzieje ukradli  wartą ponad 130 zł butelkę alkoholu. 

Skradziony produkt wrócił do sklepu, a przybyli na miejsce policjanci ustalili, że zatrzymani mieszkańcy powiatu wielickiego mają związek również z innymi kradzieżami dokonanymi wcześniej w tym sklepie. Ustalono m.in. że 16 czerwca  br. złodziejska para ukradła półtoralitrową butelkę markowego alkoholu. 

Na miejscu za popełnioną kradzież na każdą z tych osób nałożono mandat karny w wysokości 500 zł. Ponadto w KPP w Bochni prowadzone jest postępowanie w sprawie o wykroczenie dotyczące kradzieży z czerwca 2020 r.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

grudzień, 2022