5 kolejnych osób zmarło na Covid-19 w powiecie bocheńskim

-

Niedzielny raport na temat sytuacji epidemiologicznej w powiecie bocheńskim przyniósł informację o kolejnych 5 śmiertelnych ofiarach Covid-19. Zmarła też 1 osoba zakażona, ale nie z powodu tej choroby.

W sumie w naszym regionie od początku pandemii zmarło 20 osób zakażonych (w tym 17 na Covid-19). Zdecydowaną większość zgonów odnotowano w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

W całej Małopolsce przybyło od wczoraj 76 nowych potwierdzonych zakażeń koronawirusem Sars-Cov-2, co jest pewną „ulgą” po dwukrotnie większym, rekordowym wyniku dzień wcześniej (czytaj TUTAJ).

Jeden nowy przypadek dotyczy naszego powiatu i został zarejestrowany w gminie Drwinia.

Obecnie w powiecie bocheńskim mamy 181 aktywnych przypadków choroby – 163 osoby pozostają w izolacji domowej, 18 jest hospitalizowanych. Ogniskiem koronawirusa wciąż pozostaje dom pomocy dla osób starszych w Grobli. Śmiertelne ofiary Covid-19, o których słyszymy w ostatnich dniach, to podopieczni tej placówki, wszyscy mieli choroby współistniejące.

Z kolei w Domu Pomocy Społecznej w Bochni ponownie zachorował podopieczny, który w kwietniu przeszedł COVID (pisaliśmy o tym TUTAJ). Na dziś zaplanowano tam wymazy wśród części pracowników i mieszkańców tego domu. Po otrzymaniu wyników będzie wiadomo, czy jest to przypadek jednostkowy.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2022

X