Nielegalny cross w Puszczy Niepołomickiej

-

W sobotę 25 lipca około godziny 20:00, motocyklowy patrol Straży Leśnej Nadleśnictwa Niepołomice, zauważył quada i motocykl typu Cross włączające się do ruchu na drogę powiatową po wyjeździe z lasu. Natychmiast podjęte czynności zakończyły się zatrzymaniem dwójki kierujących, którzy nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów, dodatkowo pojazdy nie posiadały tablic rejestracyjnych.

Z uwagi na fakt, że zachodziło duże prawdopodobieństwo iż zatrzymane pojazdy nie zostały dopuszczone do ruchu oraz nie posiadały obowiązkowej polisy OC na miejsce został wezwany patrol policji. Wykonane w sprawie czynności sprawdzające, ujawniły także brak uprawnień kierujących do prowadzenia pojazdów tego typu. Dalsze postępowanie
w sprawie prowadzą funkcjonariusze KP w Niepołomicach.

Brak tablic rejestracyjnych jest powszechną praktyką u osób naruszających z premedytacją przepisy prawa o ruchu drogowym. Szczególnie popularne jest to w przypadku osób poruszających się nielegalnie pojazdami mechanicznymi na terenach leśnych. – Brak tablic i rozległe, trudne tereny powodują, że do zatrzymania sprawców wykroczeń uprzykrzających wypoczynek na łonie natury potrzebne jest angażowanie dużych sił – zwracają uwagę leśnicy.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2023