R e k l a m a

III Bieg Pileckiego w Jodłówce – ZDJĘCIA

-

W minioną sobotę (8 sierpnia) w Jodłówce odbył się III Bieg Pileckiego. – Mimo czasów, dla nas wszystkich trudnych i niepewnych, mimo wysokich temperatur, prawie 150 uczestników pobiegło na 3 dystansach, by po raz kolejny uczcić pamięć Rotmistrza Witolda Pileckiego – relacjonują organizatorzy ze stowarzyszenia „Moc Radości” w Jodłówce.

III Bieg Pileckiego w Jodłówce jest elementem współfinansowanej przez Ministerstwo Obrony Narodowej „Lekcji patriotyzmu z Rotmistrzem Witoldem Pileckim.” W przygotowaniu biegu organizatorów wsparli: Instytut Pamięci Narodowej w Krakowie, Muzeum II Wojny Światowej, Muzeum Armii Krajowej w Krakowie, WKU Tarnów. – To właśnie nasi partnerzy zadbali o nagrody dla biegaczy.

Wśród nagrodzonych, obok zwycięzców poszczególnych klasyfikacji, znaleźli się również najmłodszy uczestnik biegu (4 lata), najmłodszy uczestnik biegu na 10 km (13 lat) i najstarszy uczestnik biegu (72 lata). Całkowicie spontanicznie, ale wyjątkowo zasłużenie nagrodę za pokonanie 10 km z flagą Polski w dłoni otrzymał biegacz z Limanowej.

Bieg uświetnili przedstawiciele Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej „Najemnicy Bocheńscy”.

O poczęstunek zadbały członkinie Stowarzyszenia „Moc Radości” w Jodłowce oraz Taste Chef Anna Odroń. Arcydzieło cukiernicze w kształcie Biało-Czerwonej przygotowała Sabina Kukla-Chanek.

O bezpieczeństwo dbali: Osp Jodłówka i Ochotnicza Straż Pożarna Borek

Punkty z wodą były dowodzone przez harcerzy i harcerki z drużyny harcerskiej działającej przy Publiczna Szkoła Podstawowa w Jodłówce.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia